Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Linuxot ajánlanátok...

Milyen Linuxot ajánlanátok gyengébb gépekre?

Figyelt kérdés

Pl 1giga ram, 128-as videókártya. A kereskedés által telepített Ubuntut nem bírja (Win7 meg megy rajta...), vajon lehet 64bitest tettek rá?

Milyen Linux van, amit elbírna?



2016. jan. 11. 15:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
52%
Puppy,esetleg egy Debian amit majd lehet optimalizálni,ha meg értesz hozzá Arch.64 bites-t felesleges rárakni,elég lesz a 32 bites.(csak 1 GB RAM van)
2016. jan. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nekem is a puppy jutott eszembe:D

Amúgy a Fedora milyen (ezt erősebb gépre gondoltam)?

2016. jan. 11. 15:22
 3/28 anonim ***** válasza:

pentium 1? arra nehéz lenne rárakni a 64 bites rendszert, mert más architektúra. csak visszafelé kompatibilis!


egyébként is linuxnál más mint windowsnál. a kernel pae módban simán támogatja 32 bites rendszer mellett is a 4GB ramnál többet

2016. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Fedora-t nem tartom megbízható disztró-nak.Folyamatosan frissül,a Gnome-vel képes csak normálisan működni és még van vele bőven probléma.Akkor már inkább CentOS bár az elég régi csomagokat tartalmaz,szűkös rá a programválaszték.Arra is mehet egy Debian egy jobb GUI-val esetleg valamelyik *buntu variáns ha van hozzá kedved de egyik nagyobb bughalmaz mint a másik.

A régi gépre böngészőnek Midori de a gyenge CPU miatt nem kell tőle sokat várni,a RAM meg éppen hogy elég lesz.

2016. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Egy Linux Mint kényelmesen elfut rajta, Xfce vagy Mate grafikus környzettel.
2016. jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

...Most látom, hogy P1. :)

Egy Xfce felülettel még szerintem így is jó lehet a Mint, de lehet, hogy tényleg jobb egy csupasz Debian + Xfce/LXDE/FluxBox...

2016. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Tom Benko ***** válasza:
Arch, IceWM, Midori, vagy, ha bátor vagy, uzbl.
2016. jan. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit félrevezettelek titeket, Pölö-t írtam, mert két régebbi gépet élesztgetek fel, az egyik 1 giga ram, 128-as kártya, a másik pedig ugyanez, csak két giga ddr2 rammal. Proci 2 magos. Mint van nekem a laptopon is, de ez jóval erősebb, itt nagyon simán és gyorsan megy, de akkor lehet megpróbálom azokon is.
2016. jan. 14. 13:41
 9/28 anonim ***** válasza:

Akkor az nem is olyan gyenge gép. Az Ubuntunak is szerintem csak a desktop környezete makkan meg. Egy Mint + Mate simán elfut rajta, még talán Compiz-zal együtt is.


De választhatsz mást is, ki kell próbálni többet, és majd meglátod, melyik megy jól, melyik tetszik. :)

2016. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Úgy vettem hogy rajta volt az ubi, de mikor bekapcsolt még a kezdőképernyőt sem bírta behozni rendesen :D Mikor vagy 2 perc múlva sikerült meg akárhova kattintottam lefagyott. Win7 van rajta, fut rendesen, most kipróbálom a másikat (1 2 giga ramost) ubuntuval. abba ha jól emlákszem 256-os vidi kártya van
2016. jan. 14. 16:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!