Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel: Hogyan lehet egy excel...

Excel: Hogyan lehet egy excel munkalapról törölni a következő objektumot?

Figyelt kérdés

Nem tudom a nevét... Szóval ha egy internetes oldalról excelbe másolok egy listát, vagy űrlapot, vagy bármit, aminek a nagy része táblázat, és excelben szeretném máshogy rendezni...

Akkor szépen be is tudom másolni és jól lehet ezekkel dolgozni. Azonban a legtöbb esetben bemásol vagy képeket, vagy mindenféle hülyeségeket, amiket sose tudok törölni.

Most az ügyfélkapumról másoltam ki valamit magamnak, és minden sor elején ott van valami izé, amibe pipát tudok tenni, ha rákattintok, és ki is tudom venni a pipát. De nem kell az oda, és nem tudom eltüntetni. Kijelölni sem tudtam még. Alatta ott vannak a cellát, azokba úgy ahogy lehet is írni, de nem látszanak rendesen. Ezek a pipálós valamik még nem is konkrét cellákban vannak, hanem csak úgy mindenen rajta.


Tudnátok segíteni, hogy hogy lehet törölni ezeket?

Meg mi a nevük, hogy esetleg magam utána tudnék olvasni?


Azt hiszem, ha irányított beillesztéssel másolok, akkor talán megoldható, hogy nem rakja be ezeket, csak akkor minden más elcsúszik és nincs formázva, az sem megoldás, na... :)


Help me please! :)



2016. jan. 13. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:

A szó amit keresel: jelölőnégyzet/checkbox, tágabb értelemben: űrlap/form komponens.


A törlésben most nem tudok segíteni, de egy tipp a későbbi másolásokra vonatkozóan: másold be az adatot először jegyzettömbbe és onnan másold be újra Excel-be.

2016. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi az infót, akkor majd így utána keresek. A jegyzettömbös módszert kipróbáltam, tetszik!!!


Azért ha valakinek kisujjában a válasz, leírhatja, vissza fogok még nézni!

De már így is sokkal előrébb vagyok, köszi!

2016. jan. 13. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy olyan oldalról ahol táblázatos adatok vannak ne másol beilleszt, hanem "webes" lekérdezéssek érj el adatot.

Adatok/új lekérdezés/weblapról. A megjelenő ablakba írd be a lekérdezendő oldal elérését. Legegyszerűbb, ha kijelölöd a böngészősorban és bemásolod.

A megjelenő elemek közül kiválasztod azt amelyet szeretnél lekérdezni, akkor annak a tartalma megjelenik. A szerkeszt gombra kattintva szerkesztheted az adatforrást, hogy melyik kerüljön át az Excelbe.

Próbáld ki először az [link] oldallal

2016. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még annyit az előzőhöz, hogy a lekérdezéssel létrehozott táblázat frissíthető, ha az adatforrás változik
2016. jan. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nahát mik vannak! Jól hangzik kösz az okosítást! :)
2016. jan. 14. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!