Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek ez átverés? Vagy...

Szerintetek ez átverés? Vagy én számoltam el valamit? (internet csomag)

Figyelt kérdés

Nemrég váltottam csomagot, viszont én ezt kevésnek tartom.


[link]


Magyarázat:


kék:

1. internet sebesség, ami a szolgáltató weboldalán van

2-3. átváltás~

4. a szolgáltató felhasználónevet és jelszót igénylő bejelentkezés utáni felülete szerint ez az egyedi csomagunk van


zöld:(itt csak annyi, hogy ténylegesen annyival tölt, ami a bejelentkezés utáni felületen van.

1. ugye a sebesség..

2. átváltás~

3-4. 512kB-al kellene az átváltás szerint tölteni, szóval a uTorrent közel annyival tölt



Szóval:

A kék az az, hogy a weboldalon 10.000 forintért 8mbps internet csomag van feltüntetve, viszont ténylegesen 4mbps van, amit a zöld bizonyít.



2016. jan. 13. 22:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A maximális feltöltés 8 megabit, a garantált 2 megabit. Te 4 megabitet kapsz, amiben semmi átverés nincs.
2016. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
*A maximális letöltés
2016. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Vicc hogy szaros 8 megabitért ennyit kérnek. Kb. 2008-ban volt ez a csúcssebesség, akkor nem kért ennyit a szolgáltatóm érte. Azóta meg automatikusan nőtt a sebesség már 120 megabitre nálam, az ára pedig jóval olcsóbb.
2016. jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A 8 mega az elméleti max amit kaphatnál. Ott ahol laksz valószínűleg a technikai feltételek nem adottak annál többre mint amennyit kapsz.
2016. jan. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Plusz vegyük hozzá, hogy a torrentnél másoktól töltesz le. Lehetséges, hogy nekik összesen ennyi a sebességük. Speedtest.net-en futass le egy közeli szerverre egy tesztet.
2016. jan. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A bejelentkezés után ahol a számlákat/egyéb adatokat írnak, ott van feltüntetve, hogy 4096kbps a letöltés, és ténylegesen is annyival tölt le. Talán egy picit kevesebb, szóval ha a 4mbps csekély veszteséggel annyi, akkor azt a csomagot át tudnák állítani a tényleges értékre is, amit írnak maximumként, ha akarnák, nem?
2016. jan. 13. 23:32
 7/19 A kérdező kommentje:

Azt is futtattam párszor, 6.8mbit körül jött le, de Steam-nél sem ment 550(ennyi volt a max) fölé a letöltés.

Viszont a torrent először felmegy 800kB/s-re és szépen lassan le megy 500ra és ott ragad.

2016. jan. 13. 23:38
 8/19 anonim ***** válasza:
60%
Tehat egy ideje kotottel egy 2 eves szerzodest, most meg azt varod hogy a megkotott szerzodesen modositsanak? Majd akkor nezegesd ha lejar a mostani.
2016. jan. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hihetetlen. Mielőtt kikapcsoltatnád számold ki, hogy mennyit kellene fizetned a hűség végéig. Lehet, hogy olcsóbb lesz mint a szerződésfelmondás díja.
2016. jan. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#8

Jaa, 2 napja kötöttem, a szerződési papírokat még nem írtuk alá, mivel módosították a régit, így csak egy telefonhívás volt.


#9

Nem akarok kikapcsoltatni semmit, nem tudom, hogy honnan szedted ezt az ötletet.


Szerintem ez akkor sem normális dolog, hogy az oldalon fel van tüntetve egy megadott csomag és az oldal "ügyfélkapu" részén a bejelentkezés után lehet látni, hogy csak a felét adták oda. + Mit is jelent az "egyedi"

jelző a csomagon belül?


Mikor kötöttük a szerződést, direkt rákérdeztünk, hogy akkor most ezt a csomagot lehet-e, stb és azt mondta, hogy bármelyiket, de azt nem mondták, hogy nem tudnám kihasználni, stb..

2016. jan. 14. 04:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!