Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Effekteknél miért szaggatnak...

Effekteknél miért szaggatnak a (akár régebbi) játékok? (Részletesen lent! )

Figyelt kérdés

Acer aspire 5732zg laptopom van:

Intel T4500 processzor (2 x 2.30 Ghz)

amd mobility hd 4500 512mb

4 Gb ddr3 ram

Win 7 64bit


Számomra érthetetlen okokból, rendesen futó játékoknál, amikor valami effekt kell (füst, tűz stb..) szaggat az összes játék. Most éppen Nfs underground 1-2-zök,/amelyek 2003-4-es játékok/ max grafikán futnak ugye gond nélkül, de effekteknél 15 - 20 fps-re leugrik, ami zavaró. Ha leveszem a grafikát minimumra, akkor is jelentkezik a probléma. Windows 1 hónapja lett telepítve, rendesen lett frissítve, semmilyen kártevő program nincs, a vga driver is a legújabb. Google próbált a barátom lenni, de sikertelenül.


ui. Skyrim is elfogadhatóan menne, ha nem szaggatna össze vissza minden fákjánál, meg varázslatnál...



2016. jan. 14. 10:29
 1/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
ha nem birja vga akkor mit szeretnel?
2016. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen. Füst, fény, árnyékeffektek. Ezek zabálják a legintenzívebben a VGA teljesítményt.
2016. jan. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
újkorában nem csinálta ezt a gép... meg ezek tényleg régi játékok, melyeket még a régi számítógépen játszottam 128 mb-s videókarival, és ott sem volt ilyen gond. Nem olyan rossz videókártya(nem integrált, fél gigás) ez, hogy 13-4 éves játékokat ne bírjon el.
2016. jan. 14. 15:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy tisztítás lehet jót tenne neki.
2016. jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Csori96 ***** válasza:

Az évek során a háttérben futó programoknak is nőtt a rendszerigényük. Valószínűleg alapjáraton is jobban le van terhelve a géped, mint sok évvel ezelőtt.


Én is tapasztaltam már hasonlót. Egy nagyjából 10 éves gépen 5-6 éve simán végig tudtam játszani a Resident Evil 5-öt, viszont ma már el sem indulna. Illetve a lakótársam 8-10 éves laptopja, mely anno viszonylag gyorsnak számított, ma már netezésre is alig alkalmas.


Amúgy viszonylag olcsón, 20-30 ezer forintért már lehet jó gépet kapni használtan.

2016. jan. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nemhiszem, hogy ennyit romlott volna a gép állapota, hiszen nba 2k14ezek gond nélkül rajta, egy 13 éves játék meg beszaggat ha kerék csikorgás van?! Az érdekelne, hogy esetleg valami helytelen beállítás okozhatja-e a problémát?
2016. jan. 14. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!