Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyi Ramot fogyaszt a...

Mennyi Ramot fogyaszt a Windows 7 Ultimate? És a 10 Professional?

Figyelt kérdés
Tudom a 10 az 2 giga ramot fogyaszt 64 bites rendszer esetén de nekem csak 4 giga ramom van és úgy hallottam hogy a 10 az kevesebb memóriát eszik mint a 7. Most már ezek után kíváncsi lennék hogy melyik mennyit követel,mert nekem a windows 7 teljesen bevált de úgy hallottam hogy a 10 az kevesebb Ramot igényel és sokkal gyorsabb mint a 7.
2016. jan. 16. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Win7 ulti indulás után (32 bites) 900 mega ramot foglal, és nem fut semmi a háttérben.
2016. jan. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Windows 7 Ultimate 64 bit:

740 - 890 MB között fogyaszt. De ennek értéke függ a háttérben futó szolgáltatásoktól, ütemezett feladatok mennyiségétől. Nem mindegy, hogy 50 folyamat aktív vagy 98. Ha csak magába nézem mindennemű program nélkül, akkor az első érték.

2016. jan. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ 64 bites rendszerem van. És most szeretnék újítani és azon filózok hogy melyikre frissítsem a 7-et 8.1-re vagy 10-re. Amit az alapján fogok eldönteni hogy melyik eszik kevesebbet.
2016. jan. 16. 20:26
 4/6 anonim ***** válasza:

1.) A 7-nél a 8.1 és a 10 is gyorsabb, ez biztos. Viszont a 8.1 és a 10 között nincs olyan sok különbség ebből a szempontból, ha megszokod a 8.1 sebességét és utána 10-re váltasz, nem esel le a székről


2.) Ha már úgyis új rendszer, tegyél egy próbát egy linux-al, pl Linux Mint vagy Fedora, harmadannyi memóriával be szokták érni mint az előtelepített kémprogram windows. És se vírus, se felugró reklámok, nem kell vírusírtó sem.


3.) Az meg hogy mennyi szabad memória van és mennyi van használatban ez két különböző dolog. A modern rendszerek igyekeznek minél több memóriát lefoglalni, hogy a futó programokat oda tudják pakolni, ne kelljen még a foglalás-felszabadítás idejével is bajlódni. Természetesen ha egy programnak több kell, "visszahúzódnak" Meg különben is, miért lenne az jó, van 8Gb RAM-od, és üresen tátong 7Gb belőle, nem azért fizettél hogy használva legyen?

2016. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De de a ramokra a játékoknál is nagy szükség van. És ha Elvesz kettőt bármelyik OS legyen az a 8.1 vagy a 10 akkor csak 2 marad a játékokra mert nekem csak 4 van. De amelyik game 4-et igényel azzal már baj lesz hisz a windows 2-et elvesz a működése érdekében.
2016. jan. 16. 21:16
 6/6 anonim ***** válasza:
INkább olvasgass könyveket. HÜLYE TIZENÉVES!!!
2016. jan. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!