Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ableton live 9.5 update,...

Ableton live 9.5 update, kezdő zenész vagyok, igy annyira nem vagyok képben hogy ugye a kezdő képernyőn ahol látod a jelszinteket, a frissítés után már külön mutatja a peak és az RMS-t?

Figyelt kérdés
Valaki elmegyarázná pontosan ugy hogy értsem hogy ennek mi a gyakorlati haszna, illetve hogy mi az a RMS? A peak-et ismerem, az ugye a "csúcsot" jelenti :)

2016. jan. 20. 16:36
 1/8 Fakecrash válasza:
Igen. Arrangement nezetben a frissitesben kulon latszodik az RMS ertek es a peak ertek. Frissitettel?
2016. jan. 21. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen frissítettem. :) Csak nem igazán vagyok képbe, úgy értem sok dolgot tudok, (még többet nem) és ez az RMS/Peak pont ezek közé tartozik. Nem igazán értem a RMS/peak definícióját, a peak ról annyit tudok hogy az a jelben a "csúcsot" jelenti.
2016. jan. 21. 07:59
 3/8 anonim ***** válasza:

RMS: root mean square. Ő a híres négyzetes középérték (az átlagolás egyik elfajulása, itt a logaritmikus skála miatt szükséges, mert a decibel azon mozog).


A gyakorlatban ez a legegyszerűbben előállítható mérések közül a konkrét hangosságérzethez legközelebb álló kijelzést megvalósító mérés.

2016. jan. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értelmezem (ha nem akkor elnézést, és magyarázátok el kérlek, mert tudni akarom :D ) az "RMS" a hangosság érzethez segít hozzá, de a peak akkor mihez?
2016. jan. 25. 09:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a baj kedves utolsó, hogy ahogy elmagyaráztad nem igazán értem, nem tudnád teljesen az alapoktól? :) Mármint nagyjából értem de nem mondom azt hogy 100%-ra tudom. (teljesen meg akarom érteni a témakört) Tehát ha mondjuk valakinek el kéne magyaráznom, nem tudnám mert én magam sem értem annyira :)
2016. jan. 25. 09:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Az RMS a mechanikus mérőműszerhez közelít, és jó támpont a tényleges hangerőre. A csúcsérték pedig a digitális formátum miatt kell, ott 0dBFS fölött azonnal rusnya torzítás lesz, mert elfogy az értékkészlet... Magának az RMS-nek szerintem semmi olyan gyakorlati haszna nincs, ami nekünk, mai figuráknak rengeteget jelentene. Inkább a régi arcoknak otthonos. Mi gyakorlatilag a peak fékentartásával és a kis fülünkkel megoldjuk nagyon jól, semmilyen mérőeszközt nem kell sasolnunk hozzá. Egyedül véglimiternél szoktuk az RMS minimum- és maximumhelyei közti különbséget (dB-ben) figyelembe venni, mert ez jó támpont arra, hogy mégis mennyire tapostuk szét az anyagot. Fáradtan előfordul, hogy nem hallja már az ember, mekkora roncs lett az eleinte szép mixből. :) Akkor lehet a sávon haszna, ha kész mixeket kell marhagyorsan egy hangerőre hozni, akkor először szemre egymáshoz tologatod a leghangosabb szakaszokat session viewben, aztán füllel pontosítasz, és eldöntöd, melyik tracken fogsz hangerőt automatizálni, hogy semelyik track ne lógjon ki nagyon. Ez egy könnyítés ilyenkor, de zeneszerzés és mix közben nem valami sokat bagózunk rá.
2016. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát igazán gyakorlati haszna nincs ennek az RMS/Peak külön "visszajelzésének"?
2016. jan. 26. 10:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért ha egy kompresszor sidechainjébe megy az egyik sáv, és a kompresszor RMS-re állítva szól szebben ott, akkor nyilván fogsz vetni egy pillantást a sávodra, hogy mégis milyen tartományban mozog, mert túl nagy ingadozást nem akarsz állítani, és aki gyakorlottabb már, az tudja, hogy a fül hajlamos alkalmazkodni és elfáradni is, tehát ilyen esetekben megvan, mit nézzen, ha a kompresszoron nincs Gain Reduction mérő.
2016. jan. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!