Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Új laptopra Linux?

Új laptopra Linux?

Figyelt kérdés

Van olyan disztró amely nem igényel hegesztés, hanem képes egy új gép hardvereit elsőre kezelni?

Eddig mind az Ubuntu mind az openSUSE bajban volt a hanggal és/vagy a wi-fivel...



2016. jan. 20. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs a földön operációs rendszer ami képes mindegyik gép hardwareit elsőre kezelni.
2016. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha laptopra akarsz Linuxot, az ezzel jár. Amúgy a laposod típusa és a kiválasztott disztró alapján esélyes hogy találsz megoldást az adott problémára a neten. Laptopoknál egyébként az arch alapú disztrók állnak legjobban a hardver felismerést tekintve.
2016. jan. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A hardver támogatás nem a disztrótól , hanem a kerneltől függ , ami meg mindegyikben ugyanaz max a verziószám különbözik. Vannak disztrók amelyek nem tartalmazhatnak alapértelmezetten zárt forrású dirvert (debian , arch , slack) és vannak amikben van grafikus driver kezelő (mint xfce) ,ami automatikusan megkeresi és letölti ami kell , nyilván utóbbiak a kényelmesebbek , előbbiek a megbízhatóbbak testreszabhatóbbak.

Próbáld meg a mint xfce-t , szerintem az a legjobb annak aki kényelmes rendszerre vágyik és nem saját maga akarja beállítani.

2016. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy oprendszerről tudok, ami elsőre kezeli a hardvereid. OSX:) Persze az általuk szolgáltatott hardvert.
2016. jan. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alain Delon ***** válasza:
100%
Én másfél éve vettem egy használt Dell laptopot. Direkt vittem magammal egy live lemezt, hogy kipróbáljam, hogy hogyan bootol. (Előtte két HP nem akart bootolni vele.) Felállt rajta a live SUSE és volt minden, beleértve a WIFI-t is. Utána PCLinuxOS ment rá, csupán a változatosság kedvéért, mert az asztalin SUSE van. Nem fejtetted ki, milyen baj volt a hanggal és a WIFI-vel, de lehet, hogy csak valami driver csomag hiányzott az említett rendszereknél.
2016. jan. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A wifit és a hangkártyát felismeri a linux..., amivel gondok voltak azok a zte 3G usb modemek, Usb gigabyte u8300 TV tuner... de késéssel ez is megoldódott az újabb kernelekkel. A videovezérlő az ami nálam ki szokta vágni a biztit és egyes nyomtatók meghajtói amit konfigurálni kell olykor.
2017. jan. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!