Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Számítógép kikapcsolása...

Thomas5000 kérdése:

Számítógép kikapcsolása távoli asztalon keresztül?

Figyelt kérdés

Remote Desktop segítségével csatlakozom a gépemhez, viszont a a leállítás menüpont nem él, csak a kapcsolat bontása. Valószínűleg nincs jogosultságom kikapcsolni a gépet távolról. Tudom sok módszer van rá, pl.: shutdown -f -s -t 0, meg rengeteg program, ami működik is, tehát leáll a gép, viszont a nagy baj az, hogy az e fajta leállítás után, már nem tudom felkelteni a gépem wakeonlan programmal.


Szerintem valami olyan probléma lehet, hogy a windows 10-ben a "normális" start menü, leállítás metódus nem teljesen kapcsolja le a számítógépet, azért hogy gyorsabban tudjon bootolni utána. (legalábbis valami ilyet olvastam... nem hibárnálásra gondolok, de valamit szerintem máshogy csinál)


Szóval lényeg a lényeg, azt szeretném kérdezni, hogy valahogy remote control segítségével le tudom e úgy állítani a gépemet, mint normál esetben.


Gondolom ebből a zagyvalagból senki semmit nem értett,de azért hátha.

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. jan. 21. 10:56
 1/6 Lajos54 ***** válasza:

Ha jól értelmezem, azt szeretnéd, hogy amikor távolról használtad a gépedet, és végeztél, elküldenéd "aludni", de úgy, hogy később bármikor fel tudd "ébreszteni" - szintén távolról.

Ezzel az egésszel csak az a baj, hogy ahhoz, hogy távolról hozzáférjél, a gépednek (illetve az elérhetőségének) jelen kell lennie a hálózatban (interneten).

Ha viszont "alszik", akkor nem lesz elérhető, tehát nem is tudod felébreszteni.

Maximum olyat tehetsz, hogy kikapcsolod például a monitort, legalább az nem megy feleslegesen.

2016. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha normálisan kapcsolom le a gépet, akkor felkel.

Csak ha távolról kapcsolom le, akkor nem tudom újra felkelteni...

2016. jan. 21. 11:42
 3/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbáld harmadik feles programmal. Az egyik legjobb szerintem : [link] (és van benne hibernálás és Standby mód is, talán az egyik jó lesz)


Sok sikert.

üdv.

2016. jan. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi szépen! Sajnos rengeteg programot kipróbáltam, de sajnos egyiknél sem megy. Persze alvó állapotból, meg hibárnált állapotból felkelti, de nekem olyan kéne, ami leállított állapotból is. Mert működik úgy is. Ez biztos. Mivel, amíg otthon normálisan start menü, leállítás metódussal leállítom a gépet, utána simán felkel...

2016. jan. 21. 13:24
 5/6 coopper ***** válasza:

Akkor már csak egy tippem marad.


Próbálj másik Remote Desktop-ot használni, a teljesség igénye nélkül (a két legjobb szerintem) :


- Teamviewer

- Ultra VNC


Sok sikert.

Üdv.

2016. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lacapaca92 válasza:

Hello,

Én a leállítást a "Shutter" programmal vezérlem. Nem csak leállítani tudod, sleep, hibernation, stb.lehetőségek is működnek. Wake_on_Lan simán indítja azt követően.

Ip gondolom fixálva, port forward beállítva....

2017. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!