Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A windows 10 minden nap...

A windows 10 minden nap visszafrissíti hibásra az Intel IGP drivert, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A beállítás nem érdekli:

[link]

Lehet, hogy máshol kellene útját állni a dolognak? Maga az intel driver nem frissül. Ha erre frissülne, elég fura lenne, mert maga az Intel Driver Update Utility (külön letölthető) is jóval alacsonyabb verziószámú drivert tölt le, ami viszont kőstabil, csak ugye egyetlen napig, mert jön le újra ez.


A hibák:


teljesképernyős flash videónál driver újraindulásos üzenetektől teljes fagyásig vegyes (ugye nem kell ecsetelnem, mennyire hátrányos ez...)


Hibás színek a start menüben, a telepített programok fekete betűkkel jelennek meg, semmit nem lehet elolvasni.


Játszani esélytelen, perceken belül, de többnyire azonnal, elszáll valahogy.


Jelen pillanatban a z betűimnek nem mindig van teteje.


Felrakja valami állandóan


A verziója 20.x, az Intel Driver Update pedig 16.x-et ajánl és pakol fel. Amit újra és újra letöltünk persze... Rebootolgatás, tökölés, és eddig nem tudtam rájönni, mi pakolja fel. Szerintetek mi lehet?


2016. jan. 25. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a Windows 10 egy pre-béta bughalmaz, ami ennek ellenére jobban akar tudni mindet a felhasználónál.
2016. jan. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Közben próbálkoztam már azzal, hogy eszközkezelőben a videokártya drivert visszaállítom előzőre, akkor pár órán belül nekiállt feldobálni a 20-ast. Próbáltam törölni eszközkezelőben a videokártya tulajdonsáaiban a drivert, akkor is ideig-óráig viselte az általam feldobott legfrissebb stabil drivert. Próbáltam lelőni a francba a leglehetetlenebb pillanatban bevillogó képernyőt okozó frissítést, hiába. Megnéztem már, hogy nem vagyok-e ilyen tesztverzióra iratkozva, de nem, és ugye nem is voltam... Elég bolondok, hogy 1db apró frissítést nem képesek kihajítani ehhez, és az is gyogyós volt, aki úgy döntött, hogy csak szervizcsomag szintű kiadásfrissítések legyenek, a 0day sebezhetőségekkel meg az ehhez hasonló, bőségesen elqrt dolgaikkal meg majd együtt fog élni a világ...
2016. jan. 25. 11:18
 3/8 anonim ***** válasza:
A Windows 7 és 8.1 használata megoldja a problémát
2016. jan. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Töröld a frissítést, utána rejtsd el, többet nem fogja felrakni.


[link]

2016. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nincs rendes frissítéskezelő 10-ben, nincs rejtés sem. Most csendben van, már sokadszorra nyomtam ki az update-et, aztán egyszer hagytam, hogy felrakja, és nem tudom hányadszor ráfrissítettem Intel Driver Update Utilityvel, ami ugye régebbit talál és pakol fel. Ja, és átpakoltam elhalasztásos frissítésre, meg az egyéb microsoft termékek frissítését kikapcsoltam, nem is értem, miért volt belökve.


[link]

2016. jan. 26. 11:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Jobb klikk a start menün, Programok és szolgáltatások, Telepített frissítések - ott kiválasztod a problémás frissítést és Eltávolítás.

Utána az előbb linkelt oldalon töltsd le a "Download the "Show or hide updates" troubleshooter package now" szöveg alatt található wushowhide.diagcab alkalmazást, indítsd el, keresd meg a frissítést és rejtsd el.

2016. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ott nemigen van Intel cucc, kicsit lesz kedvem végiggyalogolni az azonosítók kigoglizásán, akkor nekiállok. Elég fapad, semmi kattintható dolog további információkra, az ilyen funkciójú oszlop is üres engedélyezés után. :) Ezért emelkedik ez így, mert kihajigáltak mindent! :)
2016. jan. 26. 21:49
 8/8 A kérdező kommentje:
#5-ös hsz-em szerinti megoldás a mai napig megóv ettől a bibitől, gondolom frissítéskor még lehet, hogy le kell futni ezt a kört. Legalább kipróbálom olyankor mindig, hogy kijavították-e már ezt. Marhajó volt eleinte a win10 saját verzió, lehetett ha jól emlékszem CMAA erőltetését beállítani, amivel szebb kép lett gyorsabban, mint MSAA-val. Csak aztán jöttek ezek a driver leállt és újraindult dolgok, meg hogy egy fulscreen videót nem tudtál végignézni böngészőben... Így most használható, és ha lesz is gond, várhatóan teljesen elviselhetően ritkán, meg ugye tényleg legalább nem kell emlékezni rá, hogy kipróbáljam a frisset, hogy javították-e.
2016. febr. 6. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!