Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Félek a Linuxtól. Van rá okom?

Félek a Linuxtól. Van rá okom?

Figyelt kérdés
Linuxot kell használnom a jövőben egy vállalatnál, web és levelező szerverként. Korábban csak windows NT és Win servert használtam ilyen célokra csak egy másik épületben. Van okom betojni? Sose láttam még linuxot de most átirányítanak abba az épületbe ahol azok mennek. Nehéz megtanulni? Sok idő mire nulláról beletanul az ember a működésébe? Annak aki csak windowshoz szokott nagyon sz@r az átállás? Köszi a válaszokat!

2016. jan. 28. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy mire használod majd. Ha a legmélyebb bugyraiba is bele kell ásnod magad, akkor kösd fel a gatyát! :D

Csak vicceltem. Nem kell megijedni tőle, még akár meg is szeretheted. Szerintem az otthoni géped HDD-jéről válassz le 50GB-ot, tegyél fel egy Linuxot, és ismerkedj, barátkozz vele.

És olvass picit: [link]


Ha csak egyszerű dolgokra használod, akkor könnyű lesz átállni.

2016. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Egy szerver üzemeltetőjétől azt hogy itt kezd el ismerkedni a linuxal egyáltalán nem tudom elképzelni,vagy ha igen akkor bele se kezdj.
2016. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hát legalább az alapokat tanuld meg addigra..
2016. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdezzd meg hogy milyen linux (melyik disztribúció, debian, centos, stb.) fut a szereveken, készíts egy virtuális gépet és telepítsd fel rá ugyanazt a rendszert. Külön partícióra azért nem jó ötlet, mert nem tudsz a neten utánnanézni a dolgoknak, miközben fut a rendszer, mindíg át kel menned a windowsba hogy legyen grafikus felület. Persze, ha van kéznél egy másik gép, akkor mindegy, de szerinteme gy virtualbox-al jobban jársz. Ráadásul, ha elrontod, a snapshotot visszaállítod a nullára, és kezded előlről. :) Nem lesz könnyű, de azért az alapokkal talán tisztábajössz.


Amúgy, nem támadásképpen, de csak szerintem gáz hogy olyasvalakire bíznak egy céges rendszert, aki nem ért hozzá, és teljesen mással foglalkozott eddig? Ez nem a te hibád, hanem aki ezt a döntést hozta, ő volt a barom.

2016. jan. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tom Benko ***** válasza:
Annyiban van, hogy ha a wines beidegződésektől nem tudsz megszabadulni, többet fogsz szopni, mint a torkos boci.
2016. jan. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tőle félni, egy kedves, szerethető operációs rendszer. :-)


Egy informatikus életéhez hozzá tartozik, hogy időről időre (számára) új dolgokkal találkozik. Egy új szoftver, új oprendszer, új technológia, stb.

Hogy mennyi idő lesz beletanulni, és mennyire éled meg ezt "sz@r"-nak, az rajtad múlik. Hozzáállás és kompetencia kérdése. Ha úgy állsz hozzá, hogy "ez de rossz, miért kell nekem ezt csinálni", meg mindenhol csak azt keresed, hogy mennyiben más, mint amihez addig szoktál, akkor nagyon rossz lesz. Ha viszont úgy állsz hozzá, hogy "de jó, megismerhetek egy olyan rendszert, ami eddig csak hallomásból ismertem, kíváncsi vagyok már, hogy milyen lehet", akkor meg merem kockáztatni, még élvezni is fogod az átállást.

A szervert meg bekonfigolni nem olyan nehéz. Igazából elvi különbség nincs egy Windows alatt futó szerver, meg egy linuxos szerver között, legfeljebb az egyes beállításokat máshol kell beállítani, ennyi.


Egy jótanács: ha komolyan gondolod az informatikusi pályát, legyél nyitott! Soha ne legyél egy adott részterületnek a szakbarbárja! Igyekezz megismerni legalább alapszinten a többi technológiát, ne csak azt, amit épp aktuálisan használsz! Így nem érhet nagy meglepetés. :)

2016. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kovpet ***** válasza:

Használnod kell vagy üzemeltetned? Mert azért nagyon nem mindegy...

Nulláról éles szervert üzemeltetni öngyilkosság, ezt nyilván nem várhatja el egy cég sem.

Használatra meg mindegy, hogy mi van, megy és kész.

2016. jan. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző mondta , nagyon sokat számít , hogy miképpen állsz hozzá. Szerveren jó eséllyel Debian vagy CentOS fog menni , ezek pedig nem igazán szoktak bosszankodást okozni , mert stabilak.

A beidegződéseket meg félre kell tenni , ha azt várod , hogy minden pontosan ugyanúgy fog működni csalódni fogsz , teljesen más filozófiára épít a 2 rendszer.

2016. jan. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha csak arra kell használnod,akkor nem kell félned.Egy kis utána olvasás és hajrá.Ha annál többre,akkor indul a suxxx.
2016. jan. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A hozzá értő informatikusok elmentek jobb fizetésért külföldre meg ahová tudtak. Mi, akik így kerültünk a céghez, sokkal sokkal alacsonyabb bérért annak idején, kevésbé felelősségteljes, de informatikai munkákat kellett végeznünk. Most mi maradtunk és új embert nem vesznek fel. Ha vállaljuk maradhatunk ha nem akkor mehetünk mi is és majd jól kiszervezik külső céghez az egészet. Nem érzem magam bénának, nyitott is vagyok, csak ez tényleg olyan, hogy bele kell tanulni olyasmibe amit eddig még nem láttam. Windows NT és Windows 2003 szervereket alap szinten működtettem, de proxit meg ftp szervert linuxon még csak nem is láttam. Na majd kiderül, köszönöm a válaszokat.
2016. jan. 29. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!