Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Accesben hogyan kell kiíratni,...

Accesben hogyan kell kiíratni, hogy egy illető hány éves?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő vagyok és ez kellene a munkámhoz. Olvasgattam róla, de nem jövök rá, hogy mit hova kell írni... :S

2016. jan. 28. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ajjaj, jól beleválasztottál... Megpróbálhatsz az interneten rákeresni, hogy "microsoft access query", de szerintem nem fogsz megtalálni semmit. Ezt nem lehet csak úgy ukmukfukk megcsinálni, nem egy ilyen 2 kattintásos dolog, az egész access nem arra készült hogy bárki könnyedén használhassa. Komoly, évekig tartó munkával tudsz kiírni egy 'a' betűt is, nem gondolod hogy a milliókért megszerzett tudást 3-4 sorban vagy egy 10 perces youtube videóban kiszórják...


Mondj le róla, és legjobb ha nem is próbálkozol a menükkel, az ilyen query wizard meg hasonlóakkal, csak elrontasz mindent, és romba döntöd az egész céget..

2016. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy lehetséges megoldás:

SELECT FLOOR((CAST (GetDate() AS INTEGER) - CAST(Date_of_birth AS INTEGER)) / 365.25) AS Age


Forrás:

[link]

2016. jan. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hello!

Ha fogalmad sincs az adatbázisokról, akkor sehogy. Pár hónap aktív tanulás mindenképpen kell.

Az Access elcseszett SQL-jére már nem emlékszem, de standard SQL-ben valahogy így néz ki egy valid lekérdezés:


SELECT age FROM employees

WHERE name='Dolgozó Neve'


Persze értelemszerűen kicserélve a tábla- és mezőneveket.


Szóval ha fogalmad sincs róla, akkor nem fogod tudni megcsinálni.

2016. jan. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Sz.v.sz. abban nincs kihívás, hogy kitegyen egy age mezőt, mert az 3 kattintás, és minden Access könyvben le van írva. Nem mellesleg szerintem totál felesleges pazarlás tárolni, és ebből következően minden nap újraszámolni az életkort.
2016. jan. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(Persze ha csak az SQL nyelvet példáztad, hogy hogyan néznek ki általában a lekérdezések, akkor nem szóltam. :))
2016. jan. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!