Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Processzor húzás után problémá...

Processzor húzás után problémák a játékokban?

Figyelt kérdés

AMD FX 6100 processzorom szerettem volna ma húzni Asrock extreme tunner utility programmal, azonban a játékokban elég furcsa dolgok történtek utána, fallout 4-ben, és team fortress 2-ben próbáltam csak játszani azóta, míg a fallout túlságosan felgyorsult, mintha egy kazettát előrefele tekernél, addig a team fortress 2-ben rettentően laggoltam, folyamatosan ugráltam előre-hátra.

Nem húztam túl, vagy legalábbis nem gondolnám, ötöt pakoltam rá csak, és a szorzót növeltem meg 1-el.


Mi okozhatta konkrétan a problémát, és hogy lenne megoldható úgy, hogy az OC is maradjon, meg a játékok is rendesen működjenek?


Windows 7 professional oprendszer, és asrock 970 extreme 3


2016. jan. 30. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Extra Feszültséget adtál neki,ugye?Mert ha nem,az okoz instabilizást
2016. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt speciel nem mertem egyelőre, a prime95 programmal néztem meg 1 órán át, az nem írt ki semmiféle instabilitást, de akkor majd holnap nyomok rá egy minimálisat, köszönet!
2016. jan. 30. 22:53
 3/7 anonim ***** válasza:
elfog füstölni a lapod. ASSRock nem a legjobb márka
2016. jan. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3/3 ezt ugye nem gondoltad komolyan.. :D

Bármilyen lap eltud füstölni.. Ez függ a gyártás minőségétől :D Inkább használok Asrockot, mint Gigabyte-t


Kérdésre a válasz:

UEFI-ből húzd a processzort, ne windows alól..

2016. jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, BIOSból/Uefiből érdemes húzni a proccantyút, nem különféle programokkal.


Vagy a feszültségen kell növelned majd, vagy visszavenni az OC-t.

2016. jan. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

" ötöt pakoltam rá csak" ez ertelmezhetetlen, ird le mire gondolsz


miert csak 1 szorzot emeltel? tuningkor semmi mast nem kell piszkalni csak szorzoz, amig alapfeszen birja addig birja utana meg csak feszt kell


de erdemes kikapcsolni par dolgot ami nezavarhat (auto fesz, turbo...)


Asrock pont nem gyartott egy kiemelkedobb alaplapot sem AM3+ ra ez teny es nem azert mert az Asrock amugy rossz marka lenne, gondolom nem latott benne fantaziat hogy komolyabb am3+ os lapokat kiadjon

vagyis ezekel orulhetsz ha alaporajelen jol mennek FX ek, persze alaplap tipus es peldany fuggo, az ext. 3 kimondottan fapados lapka tuningra


amugy semmi lenyegest nem tudni


gephaz

tapegyseg

cpu huto

...


es cpu t tenleg uefi/bios ban tuningold, programnak nincs ertelme csak ha lefolytani akarod menetkozben a procit, nem pedig ha huzni


ha az base clock ot meleted 5 MHz el annak nem volt ertelme, es nem tudni mi allitodot el miata még


igy mindent kezileg (manualisan) kell megadni amit a base befolyasol, ezert nem erdemes azt piszkalni egy direkt tuningra gyartott szorzozarmentes procinal

2016. jan. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De komolyan mondtam! Asrock alaplapok mint egy nagy Hiba kategória.Gyenge tranzisztor,stb nemcsoda ha olcsó. gyorsan bejön az ára mert annyit kell belőle venni.
2016. jan. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!