Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft felhasználó cseréje...

M3246 kérdése:

Microsoft felhasználó cseréje hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy jó éves laptopom amin gyári Win 10 fut (angol) melyre google fiókommal be vagyok regisztrálva (a bekapcsolás után itt kéri a gmail-es bejelentkezésem). Úgy hozta a sors, hogy vennem kellett egy nagyobb teljesítményű laptop-ot munkához és egyben személyes felhasználásra, amin szintén beállítottam ugyanezt a fiókot.

A régi gépemet odaadnám a barátnőmnek, így értelem szerűen a saját profilomat le kellene cserélnie a saját google fiókjára (magyarul azt szeretném, ha bekapcsolás után az Ő gmail-es fiókját hozná fel és a saját kódjával tudna belépni, egyúttal az én felhasználói adataim megszűnnének, de a gépen lévő összes fájlhoz hozzáférne).

Próbáltam sok mindent és utána is kerestem, de sehogy sem sikerült ilyen műveletet megvalósítanom.

Van ilyen opció? És ha igen hogyan lehet beállítani? (az én felhasználói fiókomat teljesen el szeretném távolítani)



2016. jan. 31. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Helló,


Ha jól értem, akkor magába a Win10-be jelentkezel be a gmailes emailcímeddel -- így van? Ebben az esetben inkább úgy mondanám, hogy a Microsoft-fiókoddal lépsz be a gépre, és a MS-fiókodon a Gmail-címed az azonosítód.


Először a barátnőd regisztráljon egy Microsoft-fiókot, ha még nincs neki. Utána a laptopon kell hozzáadni az ő fiókját, itt egy leírás angolul:

[link]

Az "Option 4" az, ami idevág.


Ezután be kell állítani, hogy az ő fiókja is adminisztrátor legyen:

[link]


Ha ez megvan, egy ideig hagyd még fent a te fiókodat is és pár napig teszteljétek, hogy minden jól működik-e, és utána szedd csak le a te fiókodat.


Remélem, így meg tudod oldani a dolgot.

2016. febr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget, meg is vagyunk
2016. febr. 12. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!