Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal lehet...

Secret184 kérdése:

Milyen programmal lehet hangot torzítani?

Figyelt kérdés
Van olyan program, amivel például Csőre Gábor (Eric Cartmen) hangjával tudom lejátszatni azt, amit én mondok bele a mikrofonba?

2016. febr. 2. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, ha értesz a hangszerkesztéshez. Egyébként nem nagyon :D
2016. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen program. :)
2016. febr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lajos54 ***** válasza:

Elvileg elképzelhető, ha van az illető személytől kellő mennyiségű minta. De az ilyen jellegű programok (már ha van egyáltalán) biztos nem valami kis free progik.

Én legalábbis még nem találkoztam ilyennel, de a mai technika állása mellett mindenképpen kivitelezhető, csak programozói tudás kérdése.

2016. febr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Távol álljon tőlem , hogy vitatkozzam, de az a helyzet, hogy bármennyire is fejlett technika is áll ma már rendelkezésre, ez megoldhatatlan.

Pár napja hallottam egy hosszú rádióműsort, amiben pont erről beszélt egy hang professzor vagy mi. :)

Hosszasan ecsetelte hogy mi kéne ahhoz hogy ez létrejöjjön, de a konklúzió az volt, hogy még néhány évtizedig ez nem kivitelezhető.

A hangszín, még valahogy csak-csak, de a hanglejtés, levegővétel, stb az nem lekopizható. :)

2016. febr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:
Félmegoldás, de megpróbálhatod utánozni, ahogy beszél, és utána beállítani a megfelelő hangmagasságot, az már Audacityvel könnyen kivitelezhető. Hogy vannak-e efféle parodista-képességeid, az kétségtelenül gyenge szem a szép terv láncában, de mit lehessen tudni...
2016. febr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kár. :D Azért köszi. :) Lelki szemeim előtt már kezdett lejátszódni, hogy valahogy beleteszem a barátaimat SP szereplők helyébe, és valami ökörséget összehozom belőle. :D De akkor ez kilőve, magyar szinkron tuti nem lehet, legfeljebb hamis felirattal. :)
2016. febr. 2. 18:02
 7/7 Lajos54 ***** válasza:

#4

Nem is a vita kedvéért, de ugye nem az a kérdés, hogy "mintha ő beszélne", hanem (idézem): "...hangjával tudom lejátszatni..."

Ha megfelelő hangminták alapján sikerül(ne) ugyanolyan hangot előállítani, hasonlóképpen, mint a ma már egyszerűen kivitelezhető (akár az előttem említett Audacity-vel) "egérhang" "robothang" stb., ELVILEG megoldható lenne.

Sőt, ha nagyon messzire megyünk az álmodozásba, eredeti hangokból kiollózott szavakkal még élethűbben elő lehetne állítani. Mint például az autóbuszokon manapság divatbajött szerkezet, ami bemondja a következő megállót, az átszállási lehetőségeket stb. Az is előre felvett szövegdarabokból rakja össze a bemondandó szöveget (mondjuk hallani is rajta :).

Már csak egy jól működő szövegfelismerő kellene az elejére (már abból is egyre jobbak készülnek), ami -mintegy szavakra bontva- behelyettesíti más személy hangjával a mondott szöveget.

Természetesen sok buktatója van (lenne) a dolognak, mert mondjuk előfordulhatna olyan szó, ami nincs benne az adatbankban - node úgysem a program működését akarjuk mi most itt "feltalálni".

Persze mindez csak elmélet, de van már ma is sok olyan program, ami olyasmire képes, amit alig pár évvel ezelőtt még elképzelni sem tudtunk volna.

2016. febr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!