Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben egy függvény argument...

Excelben egy függvény argumentumában, hogyan lehetne megadni a egy cella értékét relációs jellel?

Figyelt kérdés

Lent írtam le a nagy problémát, amit meg akarok oldani, de mivel csak egy részletben nem tudom mit kell csinálni így azt megpróbálom itt kifejteni:


Egy több függvényemben (ÁTLAGHA) a kritérium értékhez szeretnék beírni egy relációs jellel egy cellát. (Tehát "<=C1") Amennyiben számmal adom meg ("<=2") akkor lefut.


Hogyan tudom elérni, hogy az argumentumba írt cellaszámot számként kezelve lefuttassa a függvényt?



Azt szeretném elérni, hogy a következő táblázatban számolja ki az ÁTLAGHA függvénnyel az alábbiakat:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

4 5 3 2 3 5 0 0 0 11 20 30

(egymás alatt vannak, amik az oszlopokban is egymás alatt vannak)

Tekintsük úgy, hogy A1-K2 (2x12)-es táblázatunk van.

Van még egy cella valahol ahol bent van egy 3-as érték.

Azt akarom elérni, hogy a 3 és az alatti értékekhez kapcsolódó adatok átlagát vegye a szoftver. Ha 4-et írok be akkor az 1-4-ighez tartozókat átlagolja ki.


A probléma az, hogy az ÁTLAGHA függvénybe be kéne írni, hogy <=C1 (, ahol C1 az érték), ám ezt nem tudja értelmezni. Ha azt írom be, hogy <=3 akkor kiadja az értéket, de akkor minden sorban át kéne írni havonta, hogy jó értéket adjon ki (ezt a függvényt legalább 15 sorban szeretném használni)



2016. febr. 2. 14:44
 1/2 A kérdező kommentje:

MEGOLDÁS: (sikerült megtalálni :))

=ÁTLAGHA($A$1:$K$1;"<=" & $C$1;A2:K2)


az excel szerint ezt a dolgot a

"<=" & C1

-el lehet megcsinálni. (A megoldást a SZUMHA függvény leírásából vettem, mert az egyik példában ehhez hasonlót számol.

2016. febr. 2. 14:59
 2/2 anonim válasza:
Köszi! Rengeteg ideje keresgéltem ezt. Az érték függvénytől kezdve mindent kipróbáltam :D.
2016. okt. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!