Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az minek a hibájából van, ha...

Az minek a hibájából van, ha befagy a böngésző?

Figyelt kérdés
nézek egy oldalt, vagy épp facebook, és mennek önkéntelenül a sok b..i videó mondjuk, vagy nemtudom, ez mennyire terheli le az egészet ? szerintem aki ezt kitalálta facebookra, és bevezette az nem értett a gépekhez. Tehát most is épp nem csináltam semmit az oldalon erre fogja magát és az egész böngésző befagy. mi megy ilyenkor végbe mi játszodik le a gépen ? ja és még mielött valaki irná, nincs gané gépem
2016. febr. 3. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Abból, hogy "nem gané", semmit nem tudtunk meg a gépedről, és a böngészőt sem nevezted meg, ami fontos szereplője a problémának.


A videók automatikus lejátszása funkció 3 kattintással kikapcsolható. Próbáld meg úgy használni.


Illetve próbálj meg böngészni másik böngészővel is, illetve a jelenlegi böngészővel úgy, hogy lekapcsolgatod a bővítményeket.


És valóban valószínű, hogy a Facebook-ot, ami a világ top 5 vállalata közt szerepel, amatőrök fejlesztik. :D

2016. febr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy amatőrök fejlesztik, de hogy indokolatlanul nagy méretekkel operál, az is biztos.

A böngésző befagyása leggyakrabban abból fakad, hogy betelt a memória, és küszködik az adatátvitellel. Sajnos nem idegen dolog, hogy egy-egy böngésző borzalmasan kezeli a memóriát, és erre a facebook oldalak is rá tudnak tenni egy lapáttal a méretes memóriahasználattal.

2016. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

:D. Na és hogy tudom kikapcsolni ezt az automatikus lejátszást ? ahhoz képest még azért tartogat ilyen pozitiv meglepetéseket az oldal :D Mondjuk ha én fejlesztettem volna ki nem úgy csináltam volna h kiadom parancsba hogy Fagyassza csak terlhelje a kedves felhasználók oldalait, és mindenki erőszakkal rá legyen kényszerülve, köteles legyen megnézni a videót ami csak megy az oldalon. Hanem mondjuk Kiirtam volna mint megjelenő üzenet minden felhasználónak, hogy elérhetővé vált ez a beépitett új funkció.

Ráadásul egy csúcs 2 magos kis Netbookot használok :D Firefoxnál tapasztaltam

2016. febr. 3. 10:54
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és teszem hozzá, nagy ritkasággal még asztali gépnél is előfordul ott pedig 4gb 1600 ram van. Nemtudom de én úgy gondolom hogy már ez a facebook is lassan gépigényre megy, legközelebbi újitás mi lesz, majd ilyen animációk fognak előugrálni ami befedi a fél képernyőt :d szerintem jól van az oldal ahogy van, nem értem miért kell mindig bonyolitani mindig valami hülyeséggel
2016. febr. 3. 11:08
 5/9 anonim ***** válasza:

4GB bizony el tud fogyni. Az én gépemben 3GB RAM van csupán, de abból a firefox játszi könnyedséggel meg tud enni másfelet (és akkor még kell memória a rendszernek, meg egyéb programoknak)

És nem a facebook fagyasztja direktbe a böngésződet, csupán nem a legoptimalizáltabban működik, plusz feltehetőleg a böngésződ memóriakezelése sem a legfényesebb :D

2016. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Hanem mondjuk Kiirtam volna mint megjelenő üzenet minden felhasználónak, hogy elérhetővé vált ez a beépitett új funkció. "

Pontosan ez történt, csak láthatóan te is tipikus felhasználó vagy aki mindenre csak rákattint, de a világ minden kincséért sem olvasná el hogy épp mit is fogad el.

2016. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Érrtem! Chrome-nál nincs semmi ilyen buktató hiba ? igaz mondjuk azt a google fejlesztette
2016. febr. 3. 12:24
 8/9 anonim ***** válasza:

A Chrome HÍRESEN zabálja a RAM-ot :D

Személy szerint nem nagyon használom, de ez a híre.

2016. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hmm, Na és az explorer, Maxhton, Opera ? :D mondjuk egyiket se használom
2016. febr. 3. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!