Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Informatika érettségin ha...

Informatika érettségin ha képszerkesztés feladat van azt csak GIMP-ben lehet megcsinálni? Vagy paintben is?

Figyelt kérdés
Csak mert a gimp az nem megy jól de a feladatok nagy részét paintben is meg lehet csinalni.

2016. febr. 4. 08:15
 1/7 CspCsj ***** válasza:

Szerintem akármit használhatsz ami a gépen van.

Vizsga előtt elméletileg választhatsz Window és Linux között, Linux rendszeren valószínűleg GiMP az alapértelmezett, Windows rendszeren meg a Paint.

Internet szerintem nem lesz, így utólag telepíteni nem hiszem, hogy lehet programot.

2016. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez (emelt érettségin) úgy működött, hogy érettségi előtt kaptunk egy listát, amiről kiválaszthattuk, hogy milyen programokat akarunk használni, és az volt a gépre telepítve nekünk. Nem tudom, hogy középszintűn van-e ilyesmi.
2016. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, kb 2-3 hónappal előre
2016. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

„Csak, mert a Gimp az nem megy jól de a feladatok nagy részét Paintben is meg lehet csinálni.”


Amit a Paintben megcsinálsz, az a Gimpben semmivel sem bonyolultabb. Attól még, hogy van egy halom egyéb lehetőség is, ugyanazokat az eszközöket használhatod, csak az eredmény lesz szebb... Egyébként nincs annyira közel az az érettségi, hogy néhány óra alatt ne ismerkedj meg az alapokkal, de ettől függetlenül, elsősorban magadnak teszel jót, ha nem kínzod magad a Painttel.

Csak, mert lehet, hogy a Paint jól megy, de a Gimpben a feladatok százszorosát is meg lehet csinálni. Jobban, kényelmesebben. Még az is lehet, hogy rákapsz a képszerkesztés ízére, és puszta élvezetből foglalkozol majd vele, nemcsak iskolai kötelességből.

2016. febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk Photoshop volt érettségi, de mint ahogy írták előttem, szintén kaptunk egy listát, ahol ki kellett választani mivel akarunk majd dolgozni.
2016. febr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, ha olyan a feladat, amit meg lehet csinálni Paintben, akkor nyugodtan használhatod, ahogy minden más programot is, amit a gépen találsz.
2016. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 5. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!