Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » AutoCAD-ben miért nem használj...

AutoCAD-ben miért nem használja a többség a layoutot?

Figyelt kérdés

Múltkor egy nagyokos (bár valószínűleg még így is messze sikeresebb mint én) kioktatott, hogy hülyeség használni, tessék mindent a modelltérben megrajzolni, mert ÚGYIS meg lehet változtatni bármit...


Szerintem akkor a sraffozás parancsot sem kéne, hogy használják az emberek ilyen erővel...meg lehet rajzolni a sraffozást vonalanként, egyenként is, nem?


Egyébként a kérdést az ipari tapasztalataimra alapozva tettem fel, mert eddig az összes külsős rajz, amit kaptam modelltérben volt rajzolva. Úgy rajzlapkeretestől, mindenestől.


2016. febr. 4. 08:53
 1/10 A kérdező kommentje:

némelyik rajz annyira béna, hogy mikor mozgatom, akkor laggol összevissza a gépem...


de nem azért, mert a rajz bonyolult lenne...egyszerüen csak bénán van megcsinálva és feleslegesen fárassza a gépet.


Az a szomoru, hogy ez az illető kollegának FEL SEM TÜNIK...mármint hogy feleslegesen húzza a gépét a rajza.

2016. febr. 4. 08:55
 2/10 anonim válasza:

Mert nem értenek hozza azért. Nincsenek tisztában hogy mit tud a programm igazábol, és masképp nem tugyák megoldani.


Layer meg *.ctb az meg mi a csoda?! Megrajzolom egy az egyhez és varia parancsal meg lekicsinyitem 1:100,1:50 stb...Azt hogy belehet álitani a layoutba hogy milyen mértekarány legyen arol fing fogalmuk sincs. Mikor énis montam egy ilyen nagyokosnak hogy bemegy a layoutba es megcsinaja es ha 1:50 akar, akor az 20xp (ugye 1000/50=20xp) akor nézet nagyot. Sokk ilyet ismerek. Meg hogy mindenért külön dwg-t csinálnak mivel nem ismerik a layout meg a layerekt, stb.


Ismerém mindent!

Azert mert a fösulin megmutatak hogy hogyan kell egy vonalat meg kört rajzolni azt hiszik hogy mindent tudnak már!!


Nagyon kevés rajzot lattam életembe amire azt montam hogy na ez normálisan megvan csinálva. Nincs semmi standart ami szerint dolgoznak semmi csak mennek azt csinálnak valamit és ök a szuper irodák meg cégek. ucso, ucso legyen a többi nem számit.


Milyén területen dolgozol kérdezö? :)

2016. febr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gépészmérnök a végzettségem. Tartálytervezés.
2016. febr. 4. 10:48
 4/10 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges a layout, inkább következetesen kell a layereket felépíteni a modell térben. Több millió vonalas rajzoknál azt vettem észre hogy a layouttal való eszetlenkedés miatt csak jobban bele szoktak keveredni a rajzokba és el is rontják magát rajzot. A layereket meg úgy kapcsolgatod ahogy tetszik és ha nem gyökér módon felépítve.
2016. febr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

jaj, ugyan...vannak blokkok is, de még azt sem használják sokan...vagy ha igen, akkor is bénán...


de mondjuk teljesen mindegy melyik irányból közelitjük meg, a többség szándékosan elutasitja a munkáját könnyiteni képes funkciókat.


Nem csak autocad-ben, hanem MINDENBEN.

2016. febr. 4. 12:31
 6/10 anonim ***** válasza:
blokkoknak mi köze van a layouts-hoz? Ne keverd a szezont a fazonnal. Annak tényleg van értelme.
2016. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Itt nalunk a blokkok arra a sorsra jutnak h valamelyik eszleny felrobbantja...mert mashogy nem tudja kezelni.


Az is vicces mikor a modell geometriaban tordelik szet a vonalakat, mert egyebkent takarna a meretvonal vagy egy méretszam...erre is van maszkolas funkcio, ami ezt megcsinalja, de a legtobb embernek a favago munka izlik...de nem ertem miert jobb ez nekik

2016. febr. 4. 17:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Én meg azt nem értem, egyeseknek miért derogál a magyar nyelvtani szabályok használata...
2016. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ezek nem tanultak meg "rajzolni"?
2016. febr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8


NA már kezdi...


tudod te nagyokos, én tudok irni rendesen, HA AKAROK.


ugyhogy hiába probálsz azok közé sorolni, akik csak kisegitős szinten tudnak irni.

2016. febr. 4. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!