Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MEGAsync-kel kapcsolatban egy...

MEGAsync-kel kapcsolatban egy kérdés?

Figyelt kérdés

Helló!


Egy olyan ügyben lenne (egy valószínűleg nagyon amatőr) kérdésem, hogy csináltam egy account-ot a MEGA felhő alapú tárhelyszolgáltatónál és letöltöttem a MEGASync nevű programot a szinkronizációhoz, mert aránylag sok adatot, méret szerint 13 GB-nyi mennyiséget szeretnék erre a tárhelyre feltölteni, hogy ha a gépem esetleg meghibásodik, ezeket akkor is biztonságban tudjam, mivel ezek pótolhatatlan dokumentumok.


Egy valamit azonban nem értek.


A program kért, hogy válasszak/hozzak létre egy mappát, amit majd szinkronizációnak használok.

Ez meg is történt, szépen fogtam és az eredeti helyről Ctrl + C, Ctrl + V-vel átmásoltam a szinkronizálandó fájlokat ebbe a bizonyos mappába.


Csak közben rákattintottam erre a mappára jobb egérgombbal és azt írja a tulajdonságoknál, hogy 13 giga mennyiségű adat van benne, magyarul most akkor ez olyan, mintha kvázi csináltam volna egy másolatot azokról a fájlokról a gépen belül? Tehát hogy ez is fogyaszt a merevlemezemből? Vagy ez úgy 13 giga, hogy ez érdemileg nem foglal semmit az én gépemen, csak mutatja, hogy a MEGA tárhelyemen ennyi adat van már?


Ha a szinkronizálás után törölném eme mappának a tartalmát, a MEGA webtárhelyén belül is törlődnének a fájlok?


Tehát azt szeretném, hogy legyen egy mappa a gépen, ahol vannak ezek a fájlok és tartalékként pedig legyen egy másolat, a MEGA tárhelyemen.

Olyasmi, mint a Google Drive-nál. Ha (akár véletlenül) törölném az összes fájlt a gépről, a tárhelyen akkor is ott legyenek azok, amiket feltöltöttem.


Nem tudom, mennyire sikerült megcsavarnom, totál érthetetlenné tennem az egészet, de azért remélem valamennyire ki lehet olvasni, hogy mire gondolok! :)

Tényleg bocs, ha amatőr a kérdés, most ismerkedek először a MEGA-val.


Köszönöm!



#MEGA tárhely
2016. febr. 4. 20:29
 1/5 DjImipapa ***** válasza:
47%
Ha jó a szinkronizálás, azaz a megán látod a feltöltést, akkor a gépen a mappából törölj egy nagyobb filét, ha megmarad a felhőben, akkor jó, és máris a szinkronöappa is üríthető.
2016. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A MÁSOLÁS szóról gondolom véletlenül se jut eszedbe, hogy duplikáltad az összes állományt. A szinkronizálás pedig pont azt jelenti, hogy ha törlöd a szinkronban tartott mappából, törlődik a felhőből is. Biztos vagyok benne, hogy le van írva a mega útmutatójában minden, csak egyszerűbb ama sült galambot várni ugye...
2016. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


DjImipapa: köszönöm, igen, ez nekem is eszembe jutott, csak még mire végez a szinkronizálással, az legalább 10-15 óra és addig nem akarok belepiszkálni az egészbe, de kíváncsi voltam rá, hogyan működik, elvégre ha az van, hogy kvázi ha a gépem vinyója behal, akkor a felhőn lévő adatok is elvesznek, akkor lényegében számomra értelmét vesztette ez az egész.


20:44!


"A MÁSOLÁS szóról gondolom véletlenül se jut eszedbe, hogy duplikáltad az összes állományt."


De, ha nem vetted volna észre, pont erről rizsáztam, hogy most akkor lényegében csináltam egy copy & paste-et a fontosabb fájljaimról, amelyeket ugyanúgy elvihet az éterbe egy esetleges HDD meghibásodás és ennyi?

Tehát ezáltal nincsenek védve a fájljaim és ugyanúgy elveszíthetem őket?


A sült galambos példára pedig: éltem a lehetőséggel és még a kérdés kiírása előtt elolvastam a MEGA weblapján a kliensről szóló súgót, ahol, idézem, erről ennyit írtak: "Changes that you make on one side will appear on the other side in near real time (within the limits of link/system latency and file transfer times)."

Ez viszont nálam nem tisztázta azt, hogy most akkor RÉSZLETEIBEN hogyan működik ez az egész és ha pl. nem szándékosan elveszítem ezeket a fájlokat, akkor a MEGA-nál is búcsút mondhatok-e nekik vagy van-e lehetőség ilyen esetben, hogy visszaszerezzem őket.

Erről is volt ott kérdés - ezt is idézve -> An important file was overwritten or deleted by the sync client. What can I do to get it back? - de itt sincs pl. megemlítve, hogy mekkora méretig, mennyi ideig érvényes ez a funkció. (az "until purged" számomra nem tiszta.)

Ennyire viszont szerintem szükségtelen túlbonyolítani, mert inkább örültem volna a tapasztalaton alapuló válaszoknak...

2016. febr. 4. 23:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha feltöltötte nem fog törlődni a tárhelyről, ha a gépről törlöd. Az "until purged" pedig arra vonatkozik, hogy ha egy feltöltött fájlt kitörölsz a tárhelyen először csak a kukába kerül, onnan vissza lehet hozni addig, amíg nem üritík ki, mint a winnél a lomtár.
2016. febr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm (így utólag is), erre voltam kíváncsi.

Lefuttattam egy tesztet, ideiglenesen kitöröltem egy nagyobb adatmennyiséget a feltöltött, szinkronizált fájlok közül és az volt, amit írtál, azaz rámentem a kukára és onnan vissza tudtam őket varázsolni.


Még egyszer köszönöm mindenkitől!

2016. febr. 10. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!