Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy a számítógé...

Miért van az, hogy a számítógépem belassul attól, ha "áll"?

Figyelt kérdés

Ezt már többször észrevettem laptopomon, de most újratelepítettem hosszú idő után és egyszerűen ötletem sincs, hogy miért lassul be, ha nem csinálok vele semmit, mert mondjuk más dolgom van és ott hagyom 15 percre. Utána visszaülök elé és 1-2 perces diavetítés veszi kezdetét, miközben a több évvel idősebb PC-men soha nem fordult ilyen elő, pedig az még újra se volt telepítve 3-4 éve.


(Tehát egészen konkrétan: meg van nyitva böngésző, olvasgatok, eszembe jut, hogy van valami dolgom, a laptopot úgy hagyom, aztán amikor visszaülök, akkor félhulla állapotban van.

Mondjuk annyit hozzátennék, hogy a laptopnak kicsit kevés a RAM-ja, ezt most orvosolni fogom, de nem tudom elképzelni, hogy ez lenne a hiba oka, akkor folyamatosan akadna, nem csak "állás" után.)



2016. febr. 5. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, ha kevés a ram és tegyük fel HDD-re gyorsítótárazik, ami a távolléted alatt el is megy alvóba, akkor ez simán előfordulhat.
2016. febr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem megy át alvóba, ezek direkt ki vannak kapcsolva.


A gyorsítótárazás problémája meg akkor is előjönne, ha közben kattintgatok, nem csak akkor, ha nem csinálok semmit, nem?

2016. febr. 5. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, a Windowsnak tradicionálisan elég ganaj a memóriakezelése, de ez nem negyedóra idle után nyilvánulna meg.


Laptopnál lehet, hogy egyszerűen idle-ben a minimumra veszi az órajeleket és kell pár perc, amíg észhez tér, de ahhoz meg egy-két perc mindenképp soknak tűnik. Az én notebookom egy vén szar, lassú is, de ilyet pont nem csinál.

2016. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!