Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet játékot készíteni...

Hogyan lehet játékot készíteni blenderben androidra?

Figyelt kérdés
Nem pontosan a játék elkészítése érdekel ahhoz nagyjából értek.Hanem ahhoz hogy hogyan kell a gamepadot (tehát amivel lehet vezérelni a karaktert) mivel ez egy 2d-s játék így csak a fel jobbra balra és a menübe kilépés szükséges.Ezt hogyan lehet kivitelezni? Másik nagy kérdés hogyan lehet elmenteni apk-ba hogy játszható legyen és a textúrák is megmaradjanak.

2016. febr. 6. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Blendert alapvetően nem játékkészítésre alkották meg, hanem modellezésre, így a játékkészítő része nem a legsokoldalúbb. Nem lehet androidra játékot készíteni benne.

Ajánlom tanuld meg a Unity használatát, és Unity + Blender segítségével tudsz Androidra is, és sok más platformra játékot készíteni.

2016. febr. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 íazazazazaza ***** válasza:

Az elöttem lévő jól mondja, a blender legfőképp modellezésre(esetleg még képek készítésére bár a render része ugye eléggé eszi a gépeket, tehát na. :D) van mintsem játékok készítésre. A Unity-t én is csak ajánlani tudom, de ha 2D-s játékról van szó akkor ajánlom figyelmedbe a GameMaker-Studio nevezetű programot, ezzel bármilyen platformra tudsz játékot készíteni és nagyon felhasználóbarát is egyben.

És természetesen ez is ingyenes, sőt ha jól tudom steamről is le lehet tölteni.

Sok sikert, ha van még kérdésed ebben a témában írj nyugodtan ! :D

2016. febr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 deniblender válasza:
A blenderben van beépített játékmotor de nincs game exportálója androidra. Az unity ezt a gondot megoldja ahogy a többiek írták
2016. aug. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!