Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan tudnék szerezni drivert...

Honnan tudnék szerezni drivert a videókártyámhoz?

Figyelt kérdés

Videókártyám:ASUS HD 4770 formula(512 megás)

Hiába szedek le hozzá catalystet,hiányos a program.Rengeteg dolog nincs benne ami másoknál igen.le szedtem a catalyst 10.1-et mert azt olvastam h ez kezeli a kártyámat,de amikor arra megyek h rakja fel a programfile-s atitechnologies mappába,akkor nem telepít fel semmit,de ha meg én csinálok neki mappát akkor hibát ír ki.Valószínűleg ezért nem tudom msi afterburner-el vagy asus gpu tweak-al állítani a ventilátor fordulat számát.



2016. febr. 8. 10:02
 1/6 A kérdező kommentje:

[link] ezt írja ki amikor csinálok neki egy mappát,ez azt jelentené,hogy nem látja a kártyámat a telepítő?

a gép amúgy látja és használni is tudom,de szeretném lejeb venni a ventilátor fordulat számát mert nagyon hangos és szerintem nem kéne ekkora fordulaton mennie amikor csak megy a gép.

2016. febr. 8. 10:08
 2/6 CspCsj ***** válasza:

Amíg nem telepíted a driver-t, addig a speciális gyorsító, illetve energiatakarékos funkciókat nem tudja használni.

Az Eszközkezelőben a Videokártyák kategóriában mit ír?


Hivatalos ASUS weboldalról töltöttél le?

[link]


Vagy az AMD weboldaláról?

[link]


Milyen Windows-t használsz?

2016. febr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az asus oldaláról szedtem le a drivert,aztán pedig az amd-ről.Windows 10 rendszerem van
2016. febr. 9. 07:08
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok valami nagy pcszaki,de remélem van erre megoldás mert nem akarom maxon hajtani akkor is a ventilátort a vga-n amikor csak netezek.
2016. febr. 9. 07:15
 5/6 A kérdező kommentje:
Sikerült fel raknom egy amd catalyst-et.Érzékeli a kártyám stb,de az asus gpu tweak és az msi afterburner most sem engedi,hogy állítsam a ventilátor fordulat számát
2016. febr. 9. 09:35
 6/6 CspCsj ***** válasza:

Ez a kártya hivatalosan nem támogatott Windows 10-nél, így kézzel próbálhatsz Windows 8-as driver-t telepíteni:

[link]

[link]


Röviden:

Ha az Eszközkezelőben a Videokártyák kategóriában Radeon 4000-es széria szerepel és nem Szabványos VGA akkor a driver-t nem kell telepíteni, hanem csak a Catalyst Center-t (lásd a végén).

Driver telepítés, ha csak Szabványos VGA van (bár elvileg a driver-t a Windows 10 is telepíti a rendszer-frissítésekkel):

- minden jelenlegi ATI/AMD driver-t távolíts el a Vezérlőpultból

- indítsd újra a gépet

- töltsd le a Windows 8-as driver-t

(pl. Win8 64 bit: [link] )

- telepítőn jobbegérgomb > Tulajdonságok > Kompatibilitásnál üzemmódnak állíts be Windows 8-at és pipáld ki a rendszergazdai futtatást

- telepítés végén nyisd meg az Eszközkezelőt, majd kézzel frissítsd a videokártya driver-t: jobbegérgomb > Illesztőprogram frissítése > keresés számítógépen > választás listából > saját lemez > megkeresed a az INF fájl helyét (C:\AMD vagy C:\Windows\INF mappák valamelyikében) és telepíted.


Csak újabb Catalyst Control:

- töröld a régit a Vezérlőpultból

- ellenőrizd, hogy a .NET 3.5 telepítve van-e: a Programok módosítása és eltávolítása ablakban kell lennie egy Windows szolgáltatások be-és kikapcsolása lehetőségnek, ott kipipálható

- a telepítőn a kompatibilitást és rendszergazdai futtatást ugyanúgy kapcsold be mint fent, majd egyéni telepítést válassz (nem express hanem custom) és a CCC-n jívül mindent kapcsolj ki.

2016. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!