Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Gnome felület Opensuse...

A Gnome felület Opensuse operációs rendszerrel jó választás egy kezdő linuxos számára?

Figyelt kérdés
2016. febr. 8. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Suse sose - ahogy a mondás tartja.

Szerintem Debian + Mate felület. A mate gyakorlatilag a gnome2 folytatása. A gnome-ban már a gnome3 a default, ami elsőre fejvakarást okozhat, nameg szerintem feleslegesen lett túlcsicsázva.

2016. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért az Opensuse tetszett meg mert egy egész DVD-t megtölt a telepítője, tele van programokkal, tartalmas. Néztem a Debian nevűt most és annak 1 gigabájt a telepítője. A Windows XP telepítő volt 700 mega bő tíz évvel ezelőtt, így azt sejtem hogy szinte üres lehet a Debian és telepíthetek rá mindent egyenként, amit a Windowsnál utáltam mindig is, nem szeretném a linuxnál ugyanezt.
2016. febr. 8. 22:37
 3/13 anonim ***** válasza:

A lemezes telepítő so XX. század. Netinst van már szinte mindenhol, még a windows is ezt tolja. Betolod a netinstet, aztán kiválasztod, hogy melyik felületet akarod mivel feltolni, és ott lesz minden.

[link]


A debian teljes kiadása egyébként 3 dvd + 2update dvd. A legtöbb csomagot tartalmazó linux disztró cirka úgy 20 éve a maga 40ezer csomagjával. suse hozzá képest duplo lego. Ha ennyire sok dvd-d meg van + időd, akkor töltsd mind az 5öt! [link]

2016. febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem először olvass leírásokat a Linuxról...

Sok infót kapsz majd a distro kiválasztásához (is)

Pl.: Minden distroban van csomagkezelő, ahonnan pár kattintással feltelepítheted a kívánt programot vírusmentesen, naprakész verziószámút.(nem kell, hogy a telepítőben benne legyen)

Nem kell a neten kóvályogni, mint a Win-nél..

2016. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Alain Delon ***** válasza:
A SUSE, az igen, de GNOME-mal inkább ne. Még mindig a legjobb a KDE. Bár ez az új Plasma5 egy kicsit gáz, főleg a régi felhasználóknak.
2016. febr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mivel kezdő linuxos, ezért éppen nem a KDE lenne az ajánlott. Inkább a MATE.

Én a Linux Mint MATE-t ajánlanám...

De a legjobb az lenne, ha egy Live rendszerrel kipróbálná hogy mi fán terem a dolog...

2016. febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Alain Delon ***** válasza:
Mi a baj a KDE-vel? Az, hogy abszolút testre szabható, szép, kiváló a szoftverkészlete?
2016. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7 Abszolút semmi. De a kérdező még kezdő.(sőt, az is csak lesz) Szerintem egy egyszerűbb DE jobban megfelelne Neki. El fog kavarodni a beállításokban az alapok megismerése kárára. Ha majd belejön a dolgokba, vagy használ KDE-s szoftvereket, vagy áttér... Úgysem fog megmaradni az első distro-nál, a kíváncsiság nagy úr...
2016. febr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
...meg a tanulni vágyás is.
2016. febr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Alain Delon ***** válasza:
100%
Itt vagyok én erre az ellenpélda. Én mindig is KDE-t használtam, 0 napos linuxos korom óta. Néha ránéztem más felületekre, de mindből hiányzott valami, ami a KDE-t számomra pont megfelelővé tettem. Magam részéről azt mondom (meg más, később KDE-re tértek is körülöttem), hogy a KDE-n kívül felesleges mást használni. Abban minden benne van, ami kell.
2016. febr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!