Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A ConceptDrawPro rajzoló...

Minekvan kérdése:

A ConceptDrawPro rajzoló programban nem találom a radír gombot, van benne egyáltalán? Köszönöm.

Figyelt kérdés

#ConceptDraw
2016. febr. 8. 23:58
 1/4 tabaki ***** válasza:
Rajzoló? Én egy mindmap-szoftverről tudok ilyen néven. Azt sem ismerem, de a képek alapján feltételezem, hogy a kijelölt elemeket Delete vagy Ctrl+X gombbal lehet törölni. Ha félretájoltam magam, bocsi.
2016. febr. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A Delete-vel törlődik az egész kijelölt ábra vagy rajz, de én csak egy kis részletet szeretnék kiradírozni, úgy mint a windows paint-ban lehet, na ezt a lehetőséget nem találom.
2016. febr. 9. 15:38
 3/4 tabaki ***** válasza:

Túl nagy ez a program ahhoz, hogy mobilneten egyetlen kipróbálás kedvéért letöltsem, de ha a többi elmetérképhez hasonlít, akkor egyáltalán nem lepne meg, ha nem létezne benne ilyen lehetőség. Ezek a szoftverek (és általában a vektorgrafika) kész objektumokkal, illetve meghatározott leírási elvek alapján menet közben létrehozott elemekkel dolgoznak.

ConceptDraw híján az ingyenes Inkscape rajzprogramból veszek egyszerű példákat -- csak remélni tudom, hogy nem lövök mellé. Inkscape-ben egy szakaszt a két végpontjával adsz meg. A képernyőre rajzolt vonal látványa valóban hasonlít a Paint nevű használhatatlan firkaprogram vonalához, de van néhány említésre méltó különbség. Mivel a program nem egy előre elkészített képfelület pixeleinek színét változtatja meg, hanem a vonalat mindig a tartópontok aktuális helyzetéhez igazodva rajzolja fel, azt egyszerűen megfoghatod és odább teheted, másolhatod, elforgathatod, paralellogramma-torzítást végezhetsz rajta, a gép számolási korlátain belül tetszés szerint kicsinyítheted-nagyíthatod, sőt, a tartópontok külön is mozgathatók, a vonal görbíthető, továbbá utólagosan is változtatható tulajdonságokkal -- szín-színátmenet, vastagság, vonalvégződések, szaggatás -- ruházható fel. Radírozni viszont nem tudsz belőle. Miért? Mert a két pont között, köznapi szemlélettel „nincsen semmi”, a vonal lefutását matematikai szabályok határozzák meg. Törölheted az egész vonalat, vagy csak egyik végpontját, de drámai változás nélkül nem úszod meg. Ugyanez vonatkozik az egyéb formákra is. Importálhatsz a programba hagyományos bitképeket is, de azokat is egyetlen objektumként fogja kezelni, vagy törlöd az egészet, vagy ott marad, harmadik lehetőség nincs. Mindez nem jelenti azt, hogy a radírozás kérdése más módon megkerülhetetlen. A fölösleges részeket háttérszínű formával lefedheted, más esetben egyéb alakzatokkal (szükség esetén visszaállítható módon) maszkolhatod, vagy vághatod -- nem tudom, hogy az utóbbiakra a te programodban is van-e lehetőség. A kész kép bármilyen méretre nagyítható minőségvesztés nélkül. Sajnos, e jelentéktelen előnyöknek az az ára, hogy elesel a kényelmes radírozás lehetőségétől. Nem is tudom, minek gyártanak ilyen szoftvereket egyáltalán, pláne olyan drágán, mint a ConceptDraw...

2016. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos, hogy ekkora programba nem fért el egy rohadt radír, amúgy csak kipróbálásra töltöttem le.Pedig rengeteg más hasznos lehetőséggel rendelkezik. Az átfedéssel való eltüntetés viszont körülményes és pontatlan.


Köszi a terjedelmes válaszod, ment a pacsi.

2016. febr. 9. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!