Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki leírná részletesen az...

Valaki leírná részletesen az uefis telepítés menetét?

Figyelt kérdés

Apukám fejlesztett az asztali gépén én meg telepítettem volna ,ami amúgy gyerekjáték... Először nem ment...

Rájöttem hogy azért mert uefis. (Az iso fájlok jók mert ncroe-ról vannak.)

Ezután rufussal uefis re készítettem a boot pendrivet. (minden másik lehetséges módot is megpróbáltam szóval nem hinném hogy ezzel van gond...)

Win 7es pendrivenél elvből nem akart a gép semmit , tehát nem erőltettem.

Egyszer valamilyen rufusos beállításokkal telepítettem a 10et de nem látta a partíciókat. Ez normális volt ,csak én furcsálltam mert megszoktam win 7 féle formázást itt meg az nem volt olyan és azt hittem a telepítésnél hibáztam. Aztán megtaláltam a lemezkezelőben a módját, formáztam és így sem látta. Akkor azért nem látta mert egy uefis gépre telepítettem egy bios alapú rendszert?

Mivel nem láttam más lehetőséget ezért újratelepítettem, de 1,5 nap alatt nem jutottam el odáig hogy elkezdje a telepítést.

Tehát mik a gondok?

Az uefiben állítgattam a legacy, uefi meg ilyen dolgokat, azért nem ,megy?


A hibakódok:

a win 7es pendrivenél: (de ez még biosos voolt szóval megértem): invalid system disk replace the disk and press any key . Nyomkodásra kiírja még 100szor.


uefire bootolt pendrivenél ezt írta:

először: load failure : (3) unsupported


megnyomok bármit ez jön:

loading ntfs driver.... driver did not start: (1) load error


ismételt nyomásnál:

reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key


Hogy biztosra menjek leírhatnátok szájbarágósan a részleteket. (Tudom tudom, néztem yt videókat, leírásokat és azok alapján jutottam el ide, nekem már komolyabb segítség kell.)


Rufus beállításai

(ha ez nem jó:

gpt-s séma uefis gépekhez

ntfs

4096 byte

1/2 vizsgálat

4 pipából alsó 3 pipálva

és természetesen iso



Uefi beállítások ((Gigabyte GA-970A-UD3P (2. 0) alaplap))


HA jól van beállítva akkor boot sorrend beállítása után / boot eszköz kiválasztása után ki kéne írnia az ntfs driveból indítás és el kéne kezdenie ?

(mert kiírta csak akkor jött az unsupported (3)...)



2016. febr. 9. 00:25
 1/1 lali51 ***** válasza:
A merevlemezt konvertáld ntfs-röl gpt-re.
2016. febr. 9. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!