Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Outlook Express leveleinek...

Outlook Express leveleinek tárolómappája csak helyi HDD lehet, mást nem lehet kijelölni. Hogyan tudnám megoldani, hogy a tárolómappa egy hálózati meghajtón lehessen?

Figyelt kérdés
Van egy biztonságos(-nak mondható) hálózati NAS-om, és ha a fenti lehetőség működne akkor nem kellene külön biztonsági mentést készítenem a levelek tárolómappájáról.

2016. febr. 9. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem lehet másik meghajtót kijelölni?
2016. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Most épp telórol netezek, emiatt nem tudom megnézni pontosan, hogyan oldottam meg hasonló problémát. Én 7zip file managger -t használtam valami "ntfs junction link" vagy hasonló... Rá gugliztam, ezt (is) találtam:


[link]


Ha lessz időm ma akkor megnézem gépen és pontosítok....

2016. febr. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elsőnek!

Hidd el nem lehet, nem enged csak lokális, valós HDD-t lehet kijelölni. Az hogy egy hálózati kapcsolatnak van egy pl.: F: betűjele azzal nem vered át!


Másodiknak!

Köszönöm! Nagyon várom az infót!

2016. febr. 10. 07:30
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy Windows XP-alatt (XP+Outlook Express) kellene a mutatvány. Az mklink parancs nem működik alóla.
2016. febr. 10. 07:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy csak most írok.

7zFM (7-Zip File Manager) -ben a következőt csináltam hasonló okból:

Fájl --> Link...


A megjelenő ablakban felűl a link from (ezt látja a program, azt hiszi ide pakolja a fájljait)

Alúl pedig a link to (ide kerűlnek valójában a fájlok, mappák)

Link type: Directory Junction


Megj.:A linkelés a gép újraindítása után sem szűnik meg! A "Link from" mappa törlésével csak a linkelés törlődik, a fájlok és mappák megmaradnak a valódi tárhelyen. Abban az esetben, ha a rendszert újratelepíted a linkelést újra létre kell hozni ha az a rendszerrel együtt törlődik. Ekkor sem tűnnek el a fájlok és mappák a valódi tárhelyről, kivéve ha az a rendszermeghajtón van és formázázod.


Megj2.: érdemes elsőnek kipróbálgatni, hogyan is működik!


Megj3.: csak üres mappa lehet a "Link from"! Ebből következik, hogy a tartalmát a "link to" mappába át kell helyezni, de csak akkor, ha (a te esetedben az Outlook) az átirányítandó alkalmazás nem használja a fájljait.

2016. febr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként ha outlook -os fiókod van, akkor a fiókban megmaradnak a levelek, hacsak nincs másképp beállítva. Vagy nem outlook fiókról van szó?
2016. febr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a válaszod, de nem jutottam előrébb (pedig első olvasatra biztató, remélem csak bénáztam).

Feltelepítettem a 7-Zip File Managert (v 9.2). Azon belül a Fájl alatt semmilyen Link... dolgot nem találtam, de az egész menürendszerben sem. Rosszul értelmeztem valamit?

2016. febr. 15. 09:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem

9.34 alpha

verzió van. Abban van ilyen lehetőség. Néztem a nekem meglévő egyik korábbi verzióban (9.09 beta) abban viszont nincs. Próbáld meg a 9.34 alpha verziót letölteni! Igor Pavlov -nak lehet, hogy csak a frissebb változatnál jutott eszébe ezt a funkciót beletenni. Ha nem találod meg ezt a verziót, később feltölthetem valahová!


Sok sikert!

2016. febr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7-zip.org

A hivatalos weboldala!

Most töltöttem le a legfrissebb változatot és benne van a funkció!

2016. febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szia! Feltelepítettem és tényleg ott a Link. Kipróbáltam lokálisról hálózatra és az alábbi hibaüzenetet kaptam: "Az újraelemzési pont pufferében található adat érvénytelen".

Megcsináltam ugyanezt rendszergazdai jogosultságokkal is, eredmény ugyanaz. Megcsináltam lokális HDD-ről lokális HDD-re tökéletesen működik (csak sajna nem ez lenne a cél). Ha van további ötleted szívesen várom ... még küzdök! Amúgy király a progi, nem is tudtam, hogy létezik ilyen funkció.

Még eszembe jutott valami: nem lehet hogy az a gond, hogy a lokális HDD NTFS míg a hálózati NAS EXT3?

2016. febr. 16. 09:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!