Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ilyen bugyuta a Windows 10?

Feketeruhasember kérdése:

Miért ilyen bugyuta a Windows 10?

Figyelt kérdés

A gépem elvileg megfelel a rendszerkövetelményeknek.


Am3-as alaplap

Athlon II x4 640 cpu

Vga: integrált geforce 6100

Ram: Micron 8gb ddr3 2x4


Nem tudom beállítani a normális 1920x1080-as felbontást mert hiányzik a beállításokból (driver a vga hoz természetesen nincsen, de gondoltam mivel nem játékra használom gondoltam azért a dekstop el kell hogy menjen vele... Tehát most ott tartunk hogy ami teljesen jól ment 7-en az itt nekem nem. De akkor mi a túróért nem ellenőrzi le rendesen a hardvert? Boldog boldogtalannak írja hogy frissítsen. Jó nekem nem gond, mert majd veszek bele gyis egy 750 Ti-t azzal menni fog vagy ha nem akkor vissza tudom tenni a 7-et de ez így ebben a foprmában marhaság amit csinálnak. Nem beszélve arról hogy sokaknak az alaplapi chipkészletet sem támogatja így nincs pl hang csak mókolás után vagy úgy sem, de mégis minden őskövületen szépen bejön hogy "ez a gép alkalmas"..


Egyáltalán az én problémámra van valamilyen megoldás? Csak 1400x1050 van.


2016. febr. 11. 11:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Sajnos amíg nem rakod fel a vga drivert, addig nem lesz fullHD felbontás.
2016. febr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

" (driver a vga hoz természetesen nincsen, de gondoltam mivel nem játékra használom gondoltam azért a dekstop el kell hogy menjen vele... "


És akkor utána:"De akkor mi a túróért nem ellenőrzi le rendesen a hardvert? Boldog boldogtalannak írja hogy frissítsen. Jó nekem nem gond, mert majd veszek bele gyis egy 750 Ti-t azzal menni fog vagy ha nem akkor vissza tudom tenni a 7-et de ez így ebben a foprmában marhaság amit csinálnak. Nem beszélve arról hogy sokaknak az alaplapi chipkészletet sem támogatja így nincs pl hang csak mókolás után vagy úgy sem, de mégis minden őskövületen szépen bejön hogy "ez a gép alkalmas"..


Ennek tükrében nem mondtál nekem újat, a kérdésemben is benne hogy természetesen tudom hogy nincsen hozzá driver.

2016. febr. 11. 11:43
 3/28 A kérdező kommentje:
A kérdés lényege nem is ez a pitiánerség, inkább csak a Microsoft üzletpolitikáját kritizálom, mert úgy gondolom ez így nem igazán tájékoztatja az embereket, így az is frissíthet akinek egyébként olyan hardverek vannak a gépében hogy visszalépés lenne a korábbi rendszerhez képest amihez még volt hivatalos gyártó driver.
2016. febr. 11. 11:46
 4/28 anonim ***** válasza:
0%

Te nem érted a felnőttek nyelvét ? Vagy nem magyar vagy ?

Tedd fel a drivert, és lesz fullHD felbontás. Melyik szót nem érted ?

Telepítésnél a Windows felrak egy alap drivert ami arra jó hogy legalább kép lesz. Ne Windows-t és Microsoftot kárhoztasd a saját lustaságod miatt.

Nincs meg a lemez , Nagy cucc. Tölts le egygget, és jó lesz.

Hogy jön ide win10 meg az összes hülyeség ? :) Uram isten.

2016. febr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%
Te most ennyire hülye vagy?Tedd fel a driver és kész!Vagy ez neked ennyire nehéz?
2016. febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező: Ne hallgass a két elmeroggyantra, nem megy nekik a szövegértés...


Kétszer is leírta a kérdező, hogy NINCS RÁ DRIVER!!!! Mégis mi a ***** ** ***** ****** rakjon fel ha NINCS? Olvassátok el még párszor (amíg nem sikerül értelmezni) amit írt!


Segítségként: [link]


****************************

N I N C S R Á D R I V E R!

****************************



Ellenben: érdemes más verziókkal próbálkozni! Elképzelhető hogy a vista drivere vagy egy újabb komplex nvidia driver támogatni fogja...


Az MS üzletpolitikája pedig olyan amilyen. Logikát ne keress benne, mert a profit előbbre való! De ezt inkább nem fejtem ki, mert hányingert kapok ha végiggondolom pár húzásukat. (A jó viszont, hogy otthon legalább nem kötelező használni... :))

2016. febr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 P.O.C. ***** válasza:
89%

Geforce 6100 -hoz nincs Windows 10 driver. Ha lett volna a Windows Update már rég felrakta volna. Erről meg nem a Microsoft tehet, egyszerűen az Nvidia eddig kívánta támogatni a több mint 10 éves termékét.


Ha mákod van ezzel a nem hivatalos kerülő módszerrel megoldhatod: [link]


Ha nem vásárolsz egy Windows 10 kompatibilis kártyát. Használtan ilyen már van 3-4 ezer körül is. Ha úgysem játszol, akkor teljesen fölösleges 750 Ti szintű kártya.

2016. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%

Örülj neki hogy te mindenhez értesz.

Saját magadnak mondasz ellent a válaszodban, de az nem gond ugye, mert azt te csinálod.


Hányingert kapsz ? Ekkora idiótát. :)

2016. febr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Lajos54 ***** válasza:
100%

Mielőtt még egymásnak mennétek:

Nem akarom védeni a Microsoftot (meg sem érdemelnék), de arról inkább a hardver gyártója tehet, ha valamihez nem adnak drivert egy újabb oprendszerre.

Én is dühöngtem eleget, amikor váltás után dobhattam ki az amúgy teljesen jó állapotú, keveset használt HP lézernyomtatómat, mert a HP úgy döntött, hogy az már régi, új drivert nem ad ki hozzá...

Márpedig anélkül nem működik, és erről nem elsősorban a Microsoft, vagy az akármelyik (7, 8, 10) Windows tehet...


Amúgy: ez az említett Geforce 6100 melyik déli hidat használja? Esetleg ez nem jó hozzá? Itt szerepel a Win 10 is:


[link]

2016. febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

nforce 630-as


Pannóniás, te ezt most ezek után komolyan gondolod?

2016. febr. 11. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!