Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rajzokból szeretnék kicsi...

Rajzokból szeretnék kicsi rajzfilmeket készíteni. Milyen programmal kivitelezhető ez?

Figyelt kérdés
Tehát nem 3D-s animációkat, hanem előre megrajzolt figurákkal régimódi 2D-s rajzfilmeket. Van olyan progi, amivel ezt könnyen meg lehet csinálni? Egyáltalán hogy működik ez? Még manapság is meg kell rajzolni külön minden képkockát, vagy már kevesebb is elég?
2010. márc. 30. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb szoftverrel is megvalósítható. Mondjuk a Windows-ban alapból bent lévő MovieMaker-rel is. A képkockákat pedig meg kell rajzolnod. Egy sima rajzból nem fogja neked kitalálni a számítógép, hogy az most egy pálcikaember vagy egy sós mogyorós banánturmix, szóval helyetted nem fog rajzolni.
2010. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól tartok, ha nem képvetítést akarsz, akkor a Windows Movie Maker nem jó, nem lehet képkockánként szerkeszteni, egy képet minimum fél másodpercre bennhagy.

2D-set sajnos nem tudok neked jót (ha pálcikaember-t, akkor Pivot nevű program), a képkockákat egyenként kell megrajzolni, olyan program kell neked, amivel képkockánként lehet a filmet manipulálni, például ZS4 (még nem használtam, csak most találtam a nevét), itt még találhatsz, ha nem jó

[link]


Vannak programok, ahol nem kell képkockáról képkockára megrajzolni, hanem vannak keyframe-k, melyek közt a számítógép határozza meg a mozgást, de ez már nem rajzfilm, hanem animációs film (ilyenkor a karaktereket, mindent meg kell szerkeszteni, nem rajzolni, ilyen például 3D Max Studio)

2010. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanácsokat :) de inkább megrajzolom képkockánként(nincs időhöz kötve,úgyhogy ráérek), nekem épp az a lényeg, h rajzfilm legyen...akkor rákeresek a progikra
2010. márc. 30. 16:02
 4/5 anonim válasza:
photoshop
2010. dec. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem a Adobe Flash (nem player), és az újabb verziója az Adobe Animate a legjobb. Ezek nem ingyenesek. Nem tudom honnan lehet őket ingyen letölteni....
2016. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!