Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem frissül a windows...

Miért nem frissül a windows 10-em a windowsupdattel?

Figyelt kérdés

Decemberben vettem új gépet, így gondoltam a windows 10-re váltok, mert sok jót hallottam róla. Próbaként apum gépére tettem fel először: windows7 telepítés tisztán (loaderrel aktiválva) majd arra a win10. Tökéletes volt minden, a windows update is frissített rendesen. Az én gépemen már nem ez volt a helyzet. Ugyan úgy raktam fel a 10-est,mint apuméra. Amikor pár nap múlva letöltötte az első frissítést, újraindítás után kiírta,h nem sikerült és visszaállítja a gépet. Újraraktam a win 10-et, tisztán és beaktiváltam azzal a licenszkulccsal, amit a 7-esről való frissítésnél adott ( a tipikus VK7JG-vel kezdődő kód) A tiszta telepítést vagy 3x csináltam meg,mert az update csak akkor működött, ha az összes partíciót töröltem és újra particionáltam az ssd-t, mert abban a kis 100mb-os részben is eltárolt valamit az előző rendszerről,ami miatt nem rakta föl a frissítéseket (talán az előző rendszer egyik elhasználó fiók bejegyzését?). Lénye, hogy végül minden jó volt 2 hónapig, de a most kijött frissítésnél megint kezdi a szarakodást, és a vicc, hogy most már apum gépén is, tehát itt lehet, hogy a kamu vagy félig kamu licensszel lehet valami, habár mind a két gép azt írja,h aktív a windows és egészen idáig rendben frissítettek.

Valaki tudja esetleg a megoldást? Néztem a regeditben a profillisteket, mert állítólag ilyenkor ez a baj, bár mivel mind a két gép ezt csinálja ugyan annál a frissítésnél, nem valószínű.

Így néz ki most a regeditben a profillistem:

[link]


Ha valaki ért hozzá és kell, el tudom küldeni a többi mappában (S-1-5-18...)lévő bejegyzések fotóját is.

A gépemen egy fiókot csináltam (Marci)



2016. febr. 12. 13:27
 1/6 A kérdező kommentje:

Futtattam hibakeresőt is, aminek ez az eredménye:


[link] (itt ellenőrzi a registryket)


és az eredmény:


[link]

2016. febr. 12. 13:40
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja és próbáltam már a youtubeon is feltett videóból, a folyamatoknál a BITS és a másik 3 folyamat automatikusra állítását és újraindítását is, a software distribution/download mappa tartalmának törlését, a software distribution mappa átnevezését software distribution.old-ra. Egyedül a már előbb említett profilelistből való törléssel nem kísérleteztem,mert ha rosszat törlök ki, akkor még jobban megszívom.. :/
2016. febr. 12. 13:45
 3/6 A kérdező kommentje:
Még megoldás lehetne (ha van ilyen) hogy letöltöm a microsoft honlapjáról az adott frissítést és úgy rakom föl. Ilyet lehet? Windows tweakerrel is kikapcsolhatnám az updatet, de jó lenne, ha normálisan frissítené a rendszert...
2016. febr. 12. 13:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Töröld a Win10et csak a baj van vele.
2016. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát,jah csak nincs kedvem megint újrarakni mindent, kb 5-6x csináltam meg 3 nap alatt a telepítéseket, mire végre ment... és amúgy jó is lenne a rendszer,ha nem baszakodna ezzel az updattel állandóan.


Másnak,aki esetleg tud segíteni: megtaláltam az új frissítést, de manuálisan is ugyan az az eredmény...

Talán tényleg került valami bejegyzés a profillistbe és azt kéne törölni...

2016. febr. 12. 14:22
 6/6 A kérdező kommentje:

Na megoldodott. Ha valaki hasonlo problémamàval küzdene:

Az ssdmet ket reszre particionaltam, C-n a windows, E-n a programok vannak.

Emiatt a regeditben athelyeztem a programfiles mappakat meg a common files mappakat is ide. Ezt nem szereti a frissites,ha nektek is igy van es nem frissit, arra a rovid idore irjatok vissza a C-re a mappakat.

( A hibakód ebben az esetben 0x80070011 volt)

2016. febr. 15. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!