Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » UTorrent el készítettem...

UTorrent el készítettem torrentet, de más nemtudja letölteni, miért?

Figyelt kérdés

Készítettem utorrentel egy torrent filet, benn is hagytam seedelni, de ha ezt más le akarja tölteni, csak Csatlakozás a peerekhez ír, miért nemtudják letölteni?

A file lista látszik csak.


Letölteni, én simán tudok, zöld pipa is van utorrentben, hol lehhet a hiba.


Egy torrent oldalra szeretnék majd feltölteni, csak előbb ezt a hibát kellene kiküszöbölni.


uPNP is aktiv, szal nemértem.


Hálózati eszközeim:

Modem(router funkciokkal, csak wifit nemtud): Cisco EPC3208G

Routerem: TP-Link TL-WR841N


Router:

[link]


Modem:

[link]


KÖSZÖNÖM, ÉS KÉRLEK SEGÍTSETEK!


2016. febr. 13. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Legalapvetőbb kérdés: letöltötted a saját torrentedet, hogy lásson téged a tracker, és kapcsolódhassanak rád, vagy csak a saját elkészített példányodat próbálod seedelni?


Már ezen elbukik az egész, feltöltés után neked ugyanúgy le kell tölteni a torrentet és seedbe állni.

2016. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát pl:


Akarok felrakni egy torrentet, nCore a.

Készítek egy torrent filet, és a trackereket üresen hagyom. (asszem ugy van az ncore oldalán)


Azt ugye elkezdi seedelni, zöld minden oké.


És ezután, az előbb seedbeállított torrentet hagyam a listában, vagy töröljem, és az ncore ol leszedetet töltsem le, vagyis seedeljem tovább?


Köszi amugy

2016. febr. 13. 13:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor fog az oldal téged feltöltőként látni, ha letöltöd a saját torrentedet, mivel az tartalmazza az egyedi profilazonosítót (passkey).


Az általad készített példányban nincs passkey, hiszen nem volt a trackeren a torrent és nem került bele a generált kulcs.


Ez minden feltöltés alapja:

elkészíted a torrentet -> feltöltöd -> megjelenik az oldalon -> letöltöd -> beállsz seedbe.

Mivel neked 100%-ban megvan a torrent tartalma, ezért letöltés helyett ellenőrzés után egyből feltölteni fog, így jelensz meg első seederként és tudnak majd rád kapcsolódni.

2016. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Így már értem, köszi.


Azt hogy van e feltöltési sebességem (nem blokkolja a 2 hálózati eszköz egyike sem a kapcsolatot) azt hogyan tudom ellenőrizni?


pl: fennvan nCoreon a torrent és azt letöltöm, seedbe állítom, és honnan fogom tudni hogy a többi user tud letölteni tölem, nem már kiakad a kapcsolodás a peerekhez résznél?


Nagyon köszönöm, segítettél ezzel! :)

2016. febr. 13. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Aktív és passzív állapot létezik, attól függően hogy nyitva van-e a port a kliensnek vagy nincs. Vannak hálózatok, ahol nem tudsz aktív lenni semmilyen beállítással, a hálózat felépítése miatt (NAT, kisebb községeknél előfordulhat ilyen, városokban nem jellemző).


Ha aktív vagy (zöld pipa a kliensben), bárki tud tölteni rólad. Ha passzív vagy, csak aktív tud tölteni rólad, és majd közvetve tőle a passzívak. Általánosságban mindig sokkal több aktív kliens van a hálózaton mint a passzívak, így ez nem kell hogy nagy probléma legyen. Nyilván ha passzív vagy, akkor a többi passzív addig nem tud tölteni amíg legalább egy aktív be nem száll és rajta keresztül történik.


A port nyitására pedig rengeteg leírás van, általában a tűzfal, majd router beállításaiban. Sokszor elég a routerben csak az UPnP-t bekapcsolni hogy kiengedje a klienst.

2016. febr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! :)
2016. febr. 13. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!