Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan tudom, hogy egy mp4,...

Honnan tudom, hogy egy mp4, es filmet át tudtam-e konvertálni DVD-re? Több lennt.

Figyelt kérdés
Végre -nagy kutakodás után-sikerült rátalálnom,hogy miért is nem tudok dvd-lemezre kiírni filmeket,mert állítólag azt csak a PC-játsza le.Át kell konvertálni.Úgy néz ki,hogy talán sikerült....?Nem tudom,mert továbbra is mp4-ként jelöli a fájlban.Már több lemezt igazán nem szeretnék elpocsékolni.Egybéként nero free-val írnám ki,de az sem biztos,hogy jól csinálom.A dvd lejátszóm elvileg dvixes,meg mpeg4-es...?Tehát elvileg,ha DVD-re át van az mp4-es film konvertálva akkor ok?Vagy mit csináljak még?
2016. febr. 15. 01:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy mp4 a kiterjesztése, nem jelent semmit.

A DVD lejátszók csak az mpeg-2-es filmeket tudják dekódolni (lejátszani), ha ebben a formátumban van a film, akkor mindegy a file kiterjesztése.


Az mp4 nem feltétlenül jelent mpeg-4-et, sőt, inkább az mp3 plusz video-t jelenti.

2016. febr. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem - nagyjából- csak mint említettem mp4-es a filmem,és szeretném kiírni DVD-lemezre.Mit kell átkonvertálnom,hogy végre sikerüljön,hogy lemezre kerüljön?
2016. febr. 15. 01:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy video konverter programmal kell átkonvertálnod az eredeti filmanyagot, úgy hogy a film felbontása 720 x 576, a képsebesség 25 vagy 30 kocka legyen másodpercenként és a tömörítő mpeg-2 formátumba tömörítse a forrást.

Arra figyelj oda, hogy a hang is olyan formátumú legyen, amilyet a DVD lejátszód is képes kezelni. Ennek utánanézhetsz a lejátszóhoz mellékelt user guide-ban.

2016. febr. 15. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Video kodek XviD, audio kodek AC3 vagy MP3, felbontás vízszintesen 720p-nél ne legyen nagyobb, video bitráta 1000-1200 körüli. Nero-ban a felírásnál a DVD-ROM(ISO)-t válaszd.
2016. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
400 Ft egy újraírható lemez, és onnantól nem kell lemezeket pocsékolni a kísérletezéssel.
2016. febr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom min nézed majd vissza, de a bitráta nyugodtan lehet minimum 1600, én inkább a 2000-et ajánlanám.

1000-1200-as értéknél nagyon pixeles, foltos lesz a végeredmény, pláne, ha nagy képernyőn nézed.

2016. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!