Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A windows 10 mindenkinél...

A windows 10 mindenkinél ennyire trágya?

Figyelt kérdés

Először is lehetetlen megakadályozni, hogy letöltse a frissítéseket. Aztán természetesen úgy belassul a vadi új laptopom, hogy használhatatlanná válik. 100%-os merevlemez használat.

Másodszor, Windows Defendert sem lehetséges leállítani.


2016. febr. 21. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem ilyen, nálad rossz valami.

Majd ha kiadnak egy tökéletes rendszert és nem kerül felderítésre semmilyen biztonsági rés, hiba, kockázat, támadási felület, hátsó kapu, és többé semmilyen technológiai újítást nem vezetnek be amire fel kell készíteni a régebbi kiadásokat, akkor majd kikapcsolhatod a frissítések telepítését. Addig jó, ha van.

2016. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha hiszed, ha nem, ez mind azért van, hogy nekünk, átlagembereknek jó legyen.


"lehetetlen megakadályozni, hogy letöltse a frissítéseket"

Ezzel biztosítják, hogy mindenki azonnal megkapja a biztonsági- és egyéb szoftverfrissítéseket, amelynek az a célja, hogy mindig a legfrissebb verzió legyen mindenkinél, mindenki megkapja a hibajavításokat és biztonsági réseket zárjanak le. Azért jó, hogy mindenkinél ugyanaz a verzió van, mert:

- Kevesebb kompatibilitási probléma van, ha ugyanezzel a rendszerrel rendelkező eszközök közt akarsz valamit csinálni

- A Microsoft-nak se kell a régi verziók foltozgatásába erőforrást fektetnie, koncentrálhatnak a legújabb változatra

Persze előfordulhat, hogy van hátránya, elvégre nem mindig a legújabb a legjobb.


"Windows Defendert sem lehetséges leállítani"

Ez szintén a te érdeked, hiszen ha nem használod a Windows Defendert és más védelmi szoftvert sem, akkor védtelen marad a géped a kártékony szoftverekkel szemben. Egyébként a Windows Defendert kikapcsolja a Windows, ha teszel helyette más kártevő elleni szoftvert a gépedre.

2016. febr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csoport hazirendeke lehet teljesen kikapcsolni a defendert es updatet is, utana nezhettel volna ha ennyire zavar.
2016. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Oké rendben, értem, mind hasznos és jó dolog amit beleraktam az új Windowsba. De szerintem akkor is jobb ha az irányítást meghagyják a felhasználónak és nem veszik ki a kezéből saját kényük kedvük szerint. Meg sok más rosszat is hallottam, például nem enged feltelepíteni bizonyos programokat, amiket lehetett például ezelőtti kiadásokra.

Én tudom, hogy a biztonság fontos, ezért mindig a legjobban értékelt vírusölő szoftvert le szoktam tölteni.

A frissítésekkel pedig az a helyzet, hogy nagyon lelassítja a gépem. Pedig nem rossz gép, most vettem, i5-ös proci, 8 Gb Ram, 2TB merevlemez. Nem szabadna ennyire nehezen működnie, folyamatosan kerreg, 100%-on van a merevlemez kihasználtság, ami ugye nem tesz jót neki ha folyamatosan így van. Ráadásul 5 perc mire bekapcsol teljesen.

Összehasonlítva a windows 7-el, nagyobb a gépigénye?

2016. febr. 22. 00:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy új gépre, frissen telepítettem, soha semmi gondom nem volt vele. Igaz, én soha nem kapcsolom ki, talán ezért nem zavarnak a frissítések.
2016. febr. 22. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!