Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az operációs rendszeremet...

Bokorugró kérdése:

Az operációs rendszeremet akarom leklónozni, majd azt egy másik gépbe áthelyezni. Tippek?

Figyelt kérdés
A klónozásig pipa a dolog, de onnan tovább, hogy fog menni a dolog, ha a driverek nem passzolnak? Windows helyreállításra gondoltam, hogy az hátha megoldja a gondot.

2016. febr. 23. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha nem ugyanaz a 2 gép akkor valószínüleg lesz gond a driverekkel. Majd letörlöd őket és felrakodaz újakat.
2016. febr. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gond inkább ott kezdődik, ha más a CPU, vagy az alaplap. A többi nem okoz gondot, ez a kettő viszont legtöbbször rendszerbetöltéskor kékhalál - eddig egyedül úgy sikerült nekem ilyet csinálni (bár nem klónoztam, hanem CPU-t cseréltem) hogy letöröltem a drivereket, és úgy egyszer működött. Azonkívül kékhalál mindig és windows újrarakás kellett.
2016. febr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lajos54 ***** válasza:
100%

Nem véletlen, hogy már komolyabb hardver cserénél (alaplap, processzor) célszerű teljesen és "tisztán" újratelepíteni a gépet. Az a fránya Registry, ha nem azok szerepelnek benne, ami valóban a gépben van, vagy nem, vagy hibásan, esetleg csak akadozva működik.

Ha egy feltelepített Windowst HDD-vel együtt átrakok egy másik gépbe, ott is előbb-utóbb (inkább előbb) gondok akadnak. Ugyan esetleg helyre lehet pofozni hosszas munkával, de gyorsabb és biztosabb a normális (újra)telepítés.

Az ilyen "Klónozás-áttelepítés" egyenértékű azzal, mintha másik gépbe tennéd a HDD-t.

2016. febr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Esetleg érdemes ezt megnézni, vagy ez alapján továbbgondolni a problémát:

http://dirtywindows pont hu/2015/01/01/windows-to-go-keszitese-egyszeruen-es-gyorsan/


báááár, sose lesz olyan "portable" mint egy linux :)

2016. febr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!