Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan mastereltek fl stúdióba?

Hogyan mastereltek fl stúdióba?

Figyelt kérdés
Éneket szeretnes masterelni fl studioba. Az érdekelne milyen pluginokat használtok ti hozzá. Esetleg ha tudtok valami érthető tutorialt azt is megköszönném.

2016. febr. 26. 07:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Régebben használtam csak FL-t, de pont emiatt váltottam Abletonra. Nagyon nehéz benne masterelni és még számtalan ok volt.


Amiket tudok ajánlani, azok az alap compressorok, EQ-k, limiterek. Ezekhez még hozzácsaphatsz egy Ozone 5-öt (már van 6-is). Abban minden benne van, ami csak kellhet a végső mastereléshez.


Jó zenélést :)

2016. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2016. febr. 26. 20:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Fuuu én is csak EQkat meg limitereket használok (bár azokat sem sokat). Én csak beateket csinálok, de ha valakinek kell, elküldöm haverhoz aki ért hozzá.


Amúgy van egy módszer ami nekem személyesen nagyon nem vált be, de kitudja ...

Lényeg hogy Maximusban elkülöníted a mid-range (snare, clap), low-range (basszus) és high-range (hihat,openhat) hangokat és aztán mindegyiket lejjeb veszed külön-külön a végén pedig az összesre egyben ráadod a hangot. Nekem csak recsegős lett a hang, bár sokkal hangosabb.


sok szerencsét :)

2016. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!