Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek az Open/libreoffic...

Szerintetek az Open/libreoffice hány tényleges MS Office usert csábít át? Sztem kb senkit.

Figyelt kérdés

Ugye vannak ingyenes office-ok mint open/libre vagy akár google docs. Ezek elvileg az MS office alternatívái.

Mégis azt olvasom hogy bár már valóban elég magas a libreoffice userek száma de mégis az MS office eladások és licenszek (ld 360) száma az egekben soha nem ment olyan jól az MS office szekere mint mostanság.

A libreoffice rég egy kiforrot komplett csomag van benne minden de aki MS Office user (akár vállalati fizetős akár warez) az leszarja az opent. Nem vált. Inkább fizet akár de eszébe nem jut váltani.

Sőt nekem irodai gépen fenn van mindkettő soha nem openezek. Soha.

Otthoni gépen ingyen telepíthetném az opent de inkább warezolok.

Kipróbáltam a libre-t 10 perc és köszöntem, szép jó gond nincs vele lehet vele dolgozni, de eszemben sincs használni. Amíg van MS addig ez csak egy pótlék lehet ami ott a fiókban de sose veszem elő.


Más hogy van ezzel? Sztem aki MS user annak lehet libre meg akármi szarik rá.

Csak mert az FSF-nél az nyilatkozták egyre nagyobb tért hódít a libre. Hát a nagy szart hódít. Szerintem.


2016. febr. 28. 10:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A probléma eleve az, hogy az MS úgy csinálja az Office-t, hogy ne legyen kompatibilis semmivel. Néha még a saját korábbi verziójával sem. És mivel nagyon sokan használják, a kompatibilitás hiánya miatt egyszerűen az Open/Libre kizáródik.


Ha egy work groupban a csapat nagy része Microsoftot használ, akkor egyszerűen neked is Microsoftot kell. Pedig vannak olyan pontjai az Open/Libre Office-nak, ami sokkal hatékonyabban működik, mint az MS. Például a Writer egyenletszerkesztő sokkal gyorsabb, mint a Word.

2016. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Trevor. ***** válasza:

Kb. annyi usert, amennyit a Linus átcsábít, hogy a Windows helyett azt használja.


Próbáltam én is a Libre Office és Open Office-t is, használhatók meg minden, de a kompatibilitás miatt maradtam a M$ Office-nál.

2016. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%

Nem kell átcsábítgatni. A win userek lassan kihalnak a winnel együtt, és a libreoffice marad majd talpon.

Ráadásul a librének nem célja csábítgatni: se pénzük nincs rá, se szándékuk.

2016. febr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"A win userek lassan kihalnak a winnel együtt+"



Trollok etetése tilos.

Addig álljál féllábon míg kihalnak.


Ja vagy erre a kihalásra gondolsz?


Röhej.


[link]

2016. febr. 28. 12:22
 5/17 A kérdező kommentje:

„Kb. annyi usert, amennyit a Linus átcsábít, hogy a Windows helyett azt használja.”


Ja annyit? Azt a nullát? Az nem sok.

Ismerős ugye mit csinál a laptop tulaj a frissen megvett linuxos laptopjával? Dózer és win fel.

10ből 10en.

2016. febr. 28. 12:47
 6/17 anonim ***** válasza:

Akinek vannak régi fájlok is a gépén, az köszöni, de NEM kér az MS méregdrága Office-ból. Na ja, akinek sok a felesleges pénze, az használja nyugodtan, de nekem pl. nem kell. Nem azért, mert nem vehetném meg, de nem kell.

A LibreOffice MINDEN MS formátumot olvas, MINDRE ment, kompatibilis mindegyikkel. Ha nekem .docx fájlt küldenek, azt is megnyitja, .PDF-be exportálható, Calc ugyanolyan jó, mint az Excel, viszont a Power Pointnál jobb az Impress stb.

Te csak itt vagdalkozol, fogalmad sincs, mit jelent valójában az, hogy Szabad Szoftver. Ja és persze az OKTATÁSBAN kötelező az MS Office. [link]

2016. febr. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező: nem. Arra gondolok, hogy ma már a többség nem is használ pécét csak tabletet. A most felcseperedő generáció már csak tabletozik, le sem ülnek a pécé elé. Ahogy kihal a windowsozó korosztály, kihal a win is.

Jelenleg is csak a directx tartja életben meg a felhalmozott tőke. Ez meg max. 10-15 év, és leolvad. Az xbox8 amúgy sikeres lehet, de az os-ek világából szép lassan kivonulnak. Egeret is gyárthatnak, az tényleg faja.

2016. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

" A most felcseperedő generáció már csak tabletozik, "


Én a kemény 20 évemmel melyik generáció vagyok?

2016. febr. 28. 12:57
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A tablet komoly munkára, tanulásra merőben alkalmatlan, hosszabb szövegek írására teljesen.

Játszani jó, híreket olvasni jó, videók, zenék: ezekre is.

2016. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Trevor. ***** válasza:
77%

#8 Azt nem tudom, de ha megnézel egy mai 10-15 évest, valóban tablet/okostelefon van a kezében.


Marketing sok mindent próbálhat beetetni, de pl. szövegszerkesztésre mindig is egy asztali gép, normális billentyűzettel lesz a legalkalmasabb.


Off: Valószínűleg én is átváltottam volna már valamelyik Linux disztribúcióra, de a játékokat Windows-ra írják, a konzolt utálom, tabletet szintúgy és telefonon komolyabb játék nem fut el. Szóval marad a PC+Windows.

2016. febr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!