Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az új gépemen a windows...

Az új gépemen a windows update miért írja ki nekem, hogy " nem tud frissítéseket keresni, mert a szolgáltatás nem fut"?

Figyelt kérdés
Egyáltalán muszáj azt a sok frissítést rátelepíteni, nem felesleges? :D

2016. febr. 29. 11:35
 1/1 San Bernardo ***** válasza:

Nem vagyok informatikus, majd hozzáértőbbek kijavítanak, amit magam is szívesen fogadok, elmondom amit én gondolok.

1. A frissítéseket azért nem teljesen véletlenül találták ki, mert folytonosan tesztelik a Windowst és felfedeznek biztonsági lyukakat. A többség ezek kijavítását szolgálja.

2. Vannak olyan frissítéseke is, amelyek nem igazán kellenek, sőt. Nekem pl. ilyen az a (KB3035583 jelű) amelyik a képembe tolja a Win 10-re frissítést. Ezen túl a Win 10-et egyre erőszakosabban fogják a képünkbe tolni. De ha neked eleve az van, nyilván nem kapsz, viszont mivel a Win 10 az új, ezért ahhoz meg a biztonsági frissítések kellenek. Sajnos a frissítés számából önmagában nem tudod kitalálni, mire szolgál (azon kívül, hogy "biztonsági", de ha valaki tudja, talán megírja.

3. Én már jó ideje a frissítések kikapcsolásával használom, és a világon semmi gondom nincs vele (lekopogom).

4. A ki-bekapcsolást gondolom ismered, Windows Update a Vezérlőben, ott több variáció van, a legtöbben engedik az automatikus frissítést, én nem, csak jelzi, és külön kézzel letölthető, frissíthető, egyenként ami kell. Tehát nem muszáj.


Ha viszont ez az automatikus be van kapcsolva (ezt kell először ellenőrizni, be van-e egyáltalán kapcsolva), mégsem frissít, akkor máshol van a gond.

De ne ess kétségbe, mert a szükséges frissítések utólag is letölthetők, ha kell.

2016. márc. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!