Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem indul a gpedit. Msc?

Miért nem indul a gpedit. Msc?

Figyelt kérdés

Az automatikus indítást szeretném kikapcsolni, és azt Xp alatt a gpedit.msc-ben tudom megtenni.Azonban mikor futtatásba beírom kidob egy hibaüzenetet:

Windows connot find 'gpedit.msc'. Make sure you typed the name correctly, and then try again. To search for a file, click the Start button, and then click search.

A hibaüzenetet csak egy 'ok' gombal lehet beárni. Vajon miért csinálja és mit tehetek ellene???


2010. ápr. 1. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A Home kiadásban nincs benne, ha azt használsz...
2010. ápr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hogy ez mennyire így van!!!!Nem tudom miért nem jutott eszembe:-(.KÖSZÖNÖM!

Esetleg valami ötlet,hogy akkor hogyan kapcsoljam ki az automatikus indítást?

{Persze annélkül,hogy Xp prof-ra váltanék:-)}

2010. ápr. 1. 16:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Jobb klikk a DVD meghajtóra, Tulajdonságok.

Kiválasztod az Automatikus lejátszást, és kiválasztod az összes fájltípushoz, hogy mit csináljon.

Ha értesz a regedithez, akkor keresd meg ezt:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Cdrom

Két katt az autorun értékére, és állítsd 0-ra. Szerintem ez a jobb megoldás.

2010. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És ha én szeretném, hogy a pendrive és külső merevlemez se induljon el, akkor azt regedit-ben hogyan állíthatom be?

Előre is köszönöm!

2010. ápr. 1. 16:36
 5/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb az, ha letiltod az USB portokat. Ha azt akarod, hogy működjön ugyan az USB port(pl egérnek), de ne lehessen hozzá pendrive-ot vagy külső HDD-t csatolni, szerintem arra a legegyszerűbb megoldás az, ha letiltod az írási lehetőséget USB-n keresztül. Nekünk is ez van a cégnél, így nem lehet külső meghajtókon adatokat kivinni.

Ezt így teheted:

Regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control

Jobb klikk a Control-ra, majd New(Új), majd Key(Kulcs).

Ez legyen a neve: StorageDevicePolicies

Kattints erre, majd New és utána Dword(Duplaszó ha jól emlékszem). A neve WriteProtect legyen.

Hozd elő writeprotect tulajdonságait, majd adj meg értéknek 1-et. Kész, mostantól csak olvasni lehet az USB-s eszközről, írni rá nem lehet.

2010. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez nem ide vágó kérdés, de honnan lehet ennyit tudni a regedit-ről?
2010. ápr. 1. 17:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy részét még az infó suliban tanultam, a többinek pedig utánanézek angol oldalakon. Bármit meg lehet találni, csak a megfelelő kérdést kell feltenni.
2010. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!