Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit tegyek, hogy a laptopom...

Mit tegyek, hogy a laptopom usb meghajtóról bootoljon? Tehát egy másik operációs rendszert a szeretnék kipróbálni.

Figyelt kérdés

#Linux-ubuntu #Külső merevlemezről rendszer-indítás #Laptop és külső merevlemez rendszerbővítő "összehangolása"
2016. márc. 2. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
BIOS-ban vagy boot menuben kiválasztod az USB-t boot eszköznek.
2016. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi - próbáltam, de sehogy sem sikerül.

Próbáltam Windows felületen a súgó által, Dosban és a Setupban is.

Nyilván értelmezési és gyakorlati hiányosságaim vannaksajnos az usb-verérlőt sem tudom beazonosítani; mert E: - com1-2-3-4 re sem mutat azonosságot. Az eszközkezelőben látszik az aktív gyökérhub - de annak semmi más neve sincs.

2016. márc. 2. 21:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell neked ott beazonosítani a világon semmit.

Amikor a gépet elindítod, akkor az alábbi gombok egyikét próbáld meg nyomni:


F10, F11 vagy F12.


A pendrive azért legyen a gépben, amiről bootolni akarsz.

2016. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm türelmed!

internal hdd - ok. Csak nekem így is a Windows indul (csökkentett módban)


Ez laptop és egy külső merevlemez (32bites Ubuntuval - nem akar indulni).

De tovább próbálkozok.

2016. márc. 3. 03:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a boot menu csak az internal hdd-t ajánlja fel, akkor lehet, hogy a géped nem alkalmas usb boot-ra.

Amit én azért csodálok, mert a mai gépek ezt csípőből tudni szokták.


Az még önmagában nem biztos, hogy elég, ha egy usb-s házban lévő HDD-t ráakasztasz a gépre. Az USB boot másképp zajlik mint a sima HDD-s.

Először próbáld meg talán egy pendrive-ról a bootot.

Ehhez tölts le egy ubuntu lemezkép file-t, ezt írasd ki megfelelő szoftver* segítségével a szükséges méretű pendrive-ra.


* winusb boot, vagy valami ilyesmi (nem tudom sajnos a pontos nevét, én linux alól oldom meg egy dd paranccsal)

2016. márc. 3. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos még most sem tudtam tényleges működésre- bírni a Linuxot - pedig csak ki akarom próbálni.

Letöltöttem ugyanazt a verziót usb-re - nem tudom mi a lemezkép - ott kibontottam és próbáltam onnan indítani...

Természetesen nem megy.

Amióta próbálkozom ezzel nagyon sok változás történt a rendszer indítás struktúrájában - de mindig a Windows indul.


Egyáltalán nem szerencsés konstrukció - minden tájékoztatás mutatja - de nem értem, hogy nem lehet legalább dos-ban egy külső meghajtó prioritását érvényesíteni a C-vel szemben (amit nem akarnék letörölni).

Próbáltam a Diskpart programban és a Bootcfg "szerint" megváltoztatni a rendszert - de ott olyan argomentumokat is melyeket nem tudok előzetesen pontosítani, lekérdezni stb.

Ha van további egyszerűnek tűnő recept - ilyen számítástechnikai analfabétának - természetesen várom!


- és persze köszönök minden eddigi hiábavaló vesződést.

2016. márc. 9. 22:06
 7/7 lali51 ***** válasza:

Nemtidod hogy kell a telepítö pendrájvot készíteni! Itt rgy leírás hozzá:

[link]

2020. szept. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!