Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ilyen bonyolult a Linux...

Bálint117 kérdése:

Miért ilyen bonyolult a Linux (UBUNTU 14. 04)?

Figyelt kérdés

Végre felinstaláltam. Nvidia kártyám volt "Unknow monitorral" az Istenkéért sem sikerült megváltoztatnom, hogy menjen rendesen, max restrartig. Ha próbálgattam, akkor eltunt a login manager, vagy nem lehetett bejelentkezni. Ha tettem bele AMD kartyat, akkor hiába töltöttem le a vezérlőt állandóan fglrx problémát írt ki, hiába tettem sudo apt-get --install fglrx. Skype ment, de néha nem jelzett a bejövő üzenetre, és sokkal kevésbé tud dolgokat mint a Windowsos. Nod32 szintén. De az is csak restartkort pöccent be. Ha ki "X"-eltem, akkor hiába klikkeltem újra már nem indult el.

És még sorolhatnám...


Komolyan! MIért Istenítik???



2016. márc. 2. 15:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
20%
Nahát ezt én sem értem. A windows 10 sokkal jobb.
2016. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
62%

Kövesd,amit a videómba látsz :

https://www.youtube.com/watch?v=h4Dt9nBcSBg


És garantálom,hogy szépen feltelepül a driver.

2016. márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim ***** válasza:
89%
amúgy pont ismerősnek a gépjén néztem egy linuxot 754 -es foglalat valamilyen sempron 1.5 ghz-es proci volt benne 1x1gb ddr1 ram+1x250mb és úgy futott rajta mint le esett az állam.
2016. márc. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Megnéztem. Nos igen. Mikor NVidia kártyám volt, akkor ott az update-kban mindet megpróbáltam. Volt olyan amelyikkel fel sem futott a grafikai mód. Muszály volt recovery módban. AMD kártyára cseréltem, akkor nem is mutatta ott a további lehetőségeket letöltésre, csak annyit, hogy nincs elérhető vezérlő...
2016. márc. 2. 16:13
 5/105 anonim ***** válasza:

Milyen AMD kártya?

Mikori kiadás?

2016. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/105 A kérdező kommentje:
AMD az HD3650 PCIe, és az nVidia GT210-es volt.
2016. márc. 2. 16:24
 7/105 anonim ***** válasza:
100%

A Windows is ugyanilyen bonyolult, csak a Microsoftnál kismillió munkaórát öltek abba, hogy ami lehet, magától működjön. Ezt (is) fizeted meg a Windows licenc árában.


A Linux is tud magától működni. Ha fizetsz érte.


Megveszel egy hálózati eszközt (router vagy akármi), amin Linux van, működik rajta flottul minden. Androidos telefont ha veszel, ott figyel rajta a hardverhez konfigurált Linux, parancssort nem is látsz. Felbérelsz egy rendszergazdát, úgy bekonfigja és karbantartja neked a céges adatbázisszervert, hogy rá se kell nézned.


Ha nem akarsz fizetni, akkor is használhatsz Linuxot, csak akkor te leszel a rendszergazda. Neked kell értened hozzá. Hozzáértés nélkül persze, hogy bonyolultnak tűnik. Ha kitanulod, megérted, akkor viszont egy nagyon jól használható, stabil, sokoldalú rendszer fog a kezed alá dolgozni. Nyilván általános használatra nem feltétlenül éri meg a beleölt időt, de ha IT-területen akarsz dolgozni, akkor tapasztalatszerzésre nagyon jó.


Hozzá kell tennünk, hogy a desktop Linux mindig is mostohagyerek lesz. Mert rétegigény. Nem várhatod el, hogy olyan támogatás legyen a gámer videokártyákhoz, mint Windows desktopon. Szerverbe jellemzően nem raknak (vagy ha raknak is, nem megjelenítésre használják), aki meg játszani akar, az jellemzően Windows alól játszik.


A Skype meg megint csak nem a Linux sara, a Microsoft által évek óta *nem* fejlesztett, zárt forráskódú progiról beszélünk. De Skype-on túl is léteznek csevegőprogramok :P

2016. márc. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 anonim ***** válasza:

210-es kártyával szépen kell menjen.

AMD 3xxx az AMD által már nem támogatott.

2016. márc. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
100%

#8 Microsoft adatvédelméből idézet :


Fizetési adatok. Gyűjtjük vásárlás esetén a fizetéshez szükséges adatokat, ideértve többek között a fizetőeszköz (például bankkártya) számát és biztonsági kódját.


Név és kapcsolati adatok. Gyűjtjük keresztnevét és vezetéknevét, e-mail címét, postai címét, telefonszámát és más hasonló adatait.


Hitelesítő adatok. Gyűjtjük a jelszavakat és a jelszó-emlékeztetőket, illetve a hitelesítéshez és fiókeléréshez használt egyéb biztonsági adatokat.

2016. márc. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 A kérdező kommentje:

A 8.-ik válaszolónak köszönöm. Végülis jól elmagyaráztad. Rendszergazda, illetve most IT szervizes vagyok, de állandóan csak a windowsokot instalálom, javítom a gépeket sorba. Azért gondoltam, ideje belemélyednem kicsit a Linuxba is!

De ennek ellenére, ahogy írtam, igazad lehet.


Windowsban ez meg van "oldva". Még ha nem is olyan stabil, mint a Linux (amit párszor szintén tacsra vágtam), de főleg látom, hogy biztonságosabb (mindenre szinte jelszó kell).

De megéri ez mind? Annak rovásárá, hogy a hálozati share-t újra és újra kell "mount" -olnod, kivéve ha editálsz egy rendszer fáljt, és meg nem oldod, bár ez már a rendszerbe avatkozás. szóval ilyen stb. dolgokért nemtudom meg e éri a dolog...


A 9.-ik válaszolónak 210-esen se mentek a felbontások, pl. próbáltam egy másik monitorral is, detto az eredmény. Az AMD-vel, meg most megpróbálom teljesen átinstalálni a rendszert.


DE EZ KEMÉNY, hogy nem lehet egyszrűen csak beállítani a felbontás.

Mindenhol a "xorg.conf" fálj editálásra invitálnak, holott a 14.04-esben nincs ilyen fájl.

2016. márc. 2. 16:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!