Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fekete-fehér képből minek a...

Fekete-fehér képből minek a segítségével lehet színes képet csinálni?

Figyelt kérdés
Alkalmazás, program van hozzá?

2016. márc. 6. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Én már csináltam ilyet Photoshoppal. Néhány napig elvoltam vele. Megoldható, de külön speciális program nincs hozzá.
2016. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
Kiszínezni természetesen nemcsak Photoshoppal, hanem bármelyik képszerkesztővel lehet, olyan programot viszont nem fogsz találni, amelyik automatikusan megcsinálja. A szürkeskála nem feleltethető meg egyértelműen a színárnyalatoknak, ezért ez pusztán szoftveres úton nem megoldható.
2016. márc. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És hogyan tudon kiszínezni? Próbálkoztam már, de nem jött össze.
2016. márc. 6. 22:30
 4/5 tabaki ***** válasza:

Nagy vonalakban: Legalább két réteget használj, az alsó a szürkeskálás kép, a felső például egy Szorzás módú üres réteg. A felsőn tudod úgy átfesteni a képet, hogy a színek ne fedjék le az eredetit, csak a színét módosítsák. Az átszínezendő részt mindig jelöld körbe, így a festés csak azon a részen belül lesz érvényes. Ez elég szép eredményt ad, de nem lesz igazán színeskép-szerű, mivel csak feketével árnyékolódik, ezen kívül bizonyos színek a szürkeskálás képen nem a megfelelő tónusban jelennek meg. Emiatt az alsó kép (alkalmasan kijelölt részeinek) színét, tónusát, keménységét is változtatnod kell, erre minden használhatóbb programban találsz menüpontokat.

A fentiek esetleg az elindulásban segítenek, de csak nagyon durva közelítését adják a teendőknek. A tisztességes munkához általában sokkal több réteg, tapasztalat, és némi ízlés is szükségeltetik. Mindenesetre sokat próbálkozz, akkor egyre jobban érzed, hogy mivel tudod elérni a kívánt hatást, és egyre több saját ötleted támad. Ezen kívül pedig számíts arra, hogy az igényes megoldás jóval több fáradozást igényel, mint eleinte gondolnád.

2016. márc. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget!
2016. márc. 7. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!