Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem számol az Excel?

Miért nem számol az Excel?

Figyelt kérdés

Eddig azt gondoltam, hogy nem vagyok láma az excel terén, de egy probléma kifogott rajtam:


Adott egy táblázat, amelynek egyik cellájába beírok egy 5-öst (szám formátum van beállítva), majd az alatta lévő cellába szintén egy 5-öst (itt is szám formátum van beállítva).

Az ezek alatti cellába pedig a SZUM függvénnyel megpróbálom összeadni, de a cella tartalma nem a jogosan elvárt 10-es lesz, hanem maga a SZUM függvény, azaz =SZUM(C12:C13). Egyszerűen nem jövök rá, hogy mi a hiba, mert automatikus számolás van beállítva, a számok és az eredmény is szám formátumú, a képletet nem kézzel gépelem be, hanem a függvényvarázslóval készítem, stb.


Excel 2007-esről van szó, s a kérdéses táblázat nem egy újonnan létrehozott munkalapon van, hanem e-mail-en küldték. Amint nyitok egy új munkalapot, azon rendesen számol.



2016. márc. 7. 13:03
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Valószínűleg az eredmény cellája (sora vagy oszlopa) szövegként van formázva.


Gyorsan kipróbáltam és ha az eredmény celláján jobb egérgombot nyomok és a menüből Cellaformázást választva átteszem számról szövegre, akkor 10 jelenik meg, de ha belépek a cellába és a szerkesztősorra kattintok - ahol a =SZUM(C12:C13) található majd nyomok neki egy Entert az eredménycellába a 10 helyett máris a képlet kerül.


Sok sikert.

üdv.

2016. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kőváry Orsolya ***** válasza:
Próbáld meg megnyomni az Alt és a . (pont) billentyűket együtt.
2016. márc. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Cooper-nek:


"...a számok és az eredmény is szám formátumú..."

2016. márc. 8. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!