Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vettem egy laptopot, és Linux...

Vettem egy laptopot, és Linux van rajta. USB-ről szeretnék másik op-rendszert rátelepíteni. Hogy tudom beállítani hogy USB-ről bootoljon? Hogy tudom a boot menüt megnyitni?

Figyelt kérdés

2016. márc. 11. 13:06
 1/7 Tengor ***** válasza:
Laptoponként / BIOS-onként eltérő. A kézikönyve mit ír róla?
2016. márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Acer Aspire v5-591G-704U laptopról van szó, windows 10-es papírokat kaptam hozzá, Linpus Linux LiveCD Edition v9.3 b141222 van rajta
2016. márc. 11. 13:35
 3/7 A kérdező kommentje:
F2-vel léptem be a boot menübe
2016. márc. 11. 13:46
 4/7 Tom Benko ***** válasza:
Na, ha beléptél a boot-menübe, akkor ott, ha már be van dugva a pendrive, kiválaszthatod. Bár a win vicces módon rosszul tolerálja az UEFI-t, lehet, hogy át kell billentened Legacyra.
2016. márc. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na az van, igen, már átálíltottam legacy-ra addig el jutottam. De bebootol pendriveról, de mikor ki akarom választani a telepítést, kiírja, hogy valamilyen illesztőprogram hiányzik, asszem a cd-DVD-t írja, de nincs is meghajtó a laptopomban. Több windows verzióval próbálkoztam, de mindegyiknél ugyan az a hiba.
2016. márc. 13. 09:47
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Pontos hibaüzenet jó lenne. Amúgy ha ennyire nem megy a win, mi lenne, ha egy barátságos Linuxszal tennél egy próbát?
2016. márc. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
win 10-el ment egyből, úgy látszik 7est nem támogatja a laptop
2016. márc. 16. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!