Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok SPSS-ben készítet...

Hogyan tudok SPSS-ben készített korrelációból Excel-ben diagramot készíteni?

Figyelt kérdés
A többi, nem korrelációs számításnál az SPSS által kiadott táblázatokat átmásoltam Excel-be, és ott könnyen megcsináltam a diagramokat, csak a korrelációnál nem tudom, mi a teendő. Mit kell kijelölni a diagram készítésnél? Előre is kösznömöm!

2016. márc. 13. 13:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha koordináta rendszerben akarnánk ábrázolni az összefüggést, akkor a korrelációs együttható (R) a pontokként ábrázolt adatainkra fektetett legjobban illeszkedő egyenes meredeksége lenne. Ha csak az egyenest szeretnéd ábrázolni, akkor kérd le SPSS-ben lineáris regresszióként a két változó összefüggését, és ott a B érték megadja az egyenes és az y tengely metszéspontját. Ezzel a két adattal (R, B) már tudod ábrázolni az egyenest.


Vagy a másik lehetőség, hogy a két változó adatsorát beteszed két egymás melletti oszlopba az Excelben, kijelölöd, beszúrsz egy pontdiagramot. A diagramot kijelölve menj a Diagrameszközök között a Tervezés fülre, ott a bal szélen Diagramösszetevő hozzáadása, majd Trendvonal, és itt válaszd a Lineárist. Ekkor beteszi az ábrába a regressziós egyenest. Ha szeretnéd, még a vonalra kattintva a Trendvonal formázásán belül kipipálhatod, hogy írja ki az ábrán az R-négyzet értékét. (ez a korreláció négyzete és az összefüggés magyarázóerejét mutatja)

2016. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!