Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hdd regenerátor progi?

Hdd regenerátor progi?

Figyelt kérdés

Van egy hdd-regeneráló progim, de sajnos csak boot lemezről megy, ez miatt nem tudom használni a gépem pedig vsak azt a merevlemezt szeretném kicsit helyre hozni ami különálló,s nem az op.-rendszert futtatnám közben rajt.

Korábban már nézegettem párat, de azok is " lefoglalták " a gépet, még netezni sem tudtam közben.

Szeretném a segítségetek kérni, létezik-e olyan hdd-regeneráló mely az oprendszertől független különálló merevlemezt veszi célba úgymond.

Előre is köszönöm.



2016. márc. 14. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért kell regenerálni? Lassú, töredezett?


HD Sentinel mit mutat a lemezre? Mert lehet, hogy hiába is futtatnád, nem hozna eredményt..

2016. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egyrészt hdd regenerátor nem létezik, másrészt azok is userspace proggik, amik bootlemezről indulnak. ha nagyon foglalja a géped, akkor ott szar a scheduler.

Végső esetben virtualboxba is bootolhatod ezeket a semmiremjó csodavackokat, és akkor ott már a cpu-t lejjebb tudod húzni.

2016. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"ha a merevlemez fizikailag károsodott, akkor nincs az a szoftver a világon, ami helyre teszi nekünk. Ha elpattant a fej, fizikai sérülés keletkezett a lemez felszínén, teljesen eltűnt a firmware terület, akkor nincs más hátra, mint az új vinyó vásárlás..."

[link]

Az esélyek nem garantáltak, de egy próbát megér...

A HDD regenerátor által helyrehozott lemezt nem érdemes sokáig használni – a bad sectorok ugyanis újra meg fognak jelenni, hiszen magával a lemezzel van a probléma, ezen a szoftver sem segít véglegesen. A szoftver az esetek 60%-ában működik, bár készüljünk fel rá, hogy a folyamat rengeteg időt fog igénybe venni: a nagyobb vinyók esetén nem ritka a 15-18 órás várakozás (érdemes úgy használni, hogy elindítjuk, elmegyünk lefeküdni, majd reggel ránézünk, hogy hol tart…)

közben BÁRMIT csinálni a géppel, gépen képtelenség!!!

"" lefoglalták " a gépet, még netezni sem tudtam közben."

ez természetes!!!

2016. márc. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2-3 bad szektor van a lemezen, ezeket szerettem volna eltüntetni, de mint írjátok, nincs semmi értelme.
2016. márc. 14. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!