Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » OpenOffice vagy LibreOffice?...

OpenOffice vagy LibreOffice? Melyik a jobb szerintetek?

Figyelt kérdés
A MS Office alternatívájaként.

2016. márc. 22. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
LibreOffice, az OpenOffice-t szinte nem is fejlesztik már.
2016. márc. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is ezt hittem, de októberben adtak ki frissítést.
2016. márc. 22. 22:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Azért írtam oda a "szinte" szót, mivelhogy amúgy lényegi fejlesztés nem történik, csak egy kis csoport tartja karban hobbi szinten.


Ezzel szemben a LibreOffice-t folyamatosan fejlesztik, több nagyobb fejlesztő cég is mögötte van:

[link]


(kicsit részletesebb infó: az OpenOffice.org a StarOffice nevű ősi irodai csomagból fejlődött ki és a LibreOffice pedig az OpenOffice.org továbbfejlesztéseként indult.

A LibreOffice fejlesztői több millió sornyi programkódot átírtak, amiket a program még az 1990-es évek beli StarOfficeból örökölt, korszerűbb és valamivel gyorsabb is lett a "motorháztető alatt".

Ezen kívül a program felhasználói felületének az alapjain is fejlesztettek, észrevehetően gyorsabb lett a felület működése kiadásról kiadásra.)

2016. márc. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2016. márc. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már látom, hogy van ilyen kérdés, csak sajnos GYIK-en megszűnt, hogy kérdéskiírásko mutatja a hasonló kérdéseket.... Akkor nem tettem volna fel.
2016. márc. 23. 14:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Most néztem, hogy ez egy nappal korábbi kérdés, de nem én írtam ki.
2016. márc. 23. 14:42
 7/9 MynameisBond válasza:

a LibreOffice sokkal jobb.

Használhatóságával felveszi a versenyt a Microsoft Office-al (a felhasználói élménynem olyan jó)

2016. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem. Vannak egyetemi jegyezeteim PPT-ben, és az OpenOffice teljesen máshogy nyitja meg... El vannak csúszva a képek és hasonlók.
2016. márc. 23. 16:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Libre.

Ha zavarnak a kompatibilitási hibák , használj google driveot is.

2016. márc. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!