Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows 10 vagy a 8.1 a...

A Windows 10 vagy a 8.1 a gyorsabb?

Figyelt kérdés
Van egy új ASUS laptopom, Windows 10-et rakott rá egy ismerősöm, mert azt mondta, hogy ugye ez a legújabb...viszont ez annyira lassú, hogy sokszor felidegesít. Igaz, már egy csomó mindent felraktam a gépre, ami eredetileg a 8.1-t támogatja. 7-est akartam, csak azt nem engedte...meg nekem a 8-asban nem jönnek be a csempék, itt még tűrhető...az sokkal gyorsabb lenne? Mert ugye amint írtam eredetileg az kellett volna rá, meg ahogy látom más ismerősömnél hasonló ASUS laptopnál 8.1-gyel, évek óta meg van neki és szuper gyors...

2016. márc. 27. 15:41
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Esetleg személyes tapasztalat valakinek, pl aki frissített 8.1-ről 10-esre?
2016. márc. 27. 15:43
 2/14 anonim ***** válasza:
Semmivel sem gyorsabb a 10, a 8-nál.
2016. márc. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De a 8.1 gyorsabb lenne?
2016. márc. 27. 15:51
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem. Használtam mindkettőt és kb ugyanolyan gyorsak. Az meg, hogy telepakolod sok szeméttel nagyon le tudja lassítani.
2016. márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó, azt a csomó mindent nem úgy értettem...hanem úgy, hogy macerás lenne újratelepíteni. Értek a progikhoz meg stb, tudom mi lassítja meg mi nem...most az, hogy felteszek egy játékot az F meghajtóra nem a C-re, attól nem lesz lassabb...
2016. márc. 27. 16:28
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha értesz hozzá (állítólag) akkor mi a gond.
2016. márc. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az, hogy miért ilyen rossz a Win 10? 8-asom nem volt...ez a kérdés, nem az, hogy milyen programok vannak rajta, mert nem attól lassú...tesóm is felrakta a 10-est a 7-esre és neki sem a leggyorsabb pedig fullos gépe van, maga állította össze...maradjunk témánál, szóval a 8.1-es gyorsabb vagy nem?
2016. márc. 27. 16:45
 8/14 anonim ***** válasza:

Láttam ASUS laptopot amin még a Chrome is gondolkodott elinduljon e, és már üres oldalnál is kijött a "nem válaszol"... egyébként nem márka, hanem hardverfüggő.


Nálam a 8.1 elég jól futott, a 10 nem is akarta felismerni a driverek telepítése után sem a Wi-Fi és videokártyámat. Akadt is, lassú volt, bugos.


Általánosságban az MS és a felhasználók állítása szerint a 10 jobban kezeli a RAM-ot, kevesebbet fogyaszt, emiatt aztán gyorsabb is... én nem ezt tapasztaltam.


Mondjuk attól aztán egyik sem lassulhat be, hogy felrakod a neked szükséges progikat.

2016. márc. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Na állj ! Azért mert sz@rakodik a géped, amin épp win 10 van, azért még a win 10 nem rossz.

2 gépemen is 10 van fent, és soha semmi baja nincs. Nem tudom miből vontad le ezt az általánosítást. :)

2016. márc. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Elég új laptop, és elég jó is...mostani játékok lazán futnak rajta, direkt ilyet vettem...szóval nem hinném, hogy a géppel van probléma...a win10-re meg elég sokan panaszkodnak, akikkel beszéltem, sok embernek rossz...de a többségnek win 7 volt előtte, így ők sem nagyon tudnak nyilatkozni 8-as témában.
2016. márc. 27. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!