Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mikor enyém egy fotó?

Mikor enyém egy fotó?

Figyelt kérdés

Ha egy képnek megváltoztatom az 50% át, vagy többet (photoshop) akkor az már az enyémnek számít ?

Mintha hallottam volna valami ilyesmit.



2016. márc. 30. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

vagy rosszul mondták, vagy rosszul értelmezted, amit hallottál. ha jelentős változtatást, akkor végzel egy képen, akkor új mű jön létre, aminek szerzője leszel - de a módosításhoz/átdolgozáshoz szükséges az eredeti mű szerzőjének engedélye, különben szerzői jogsértést hajtasz végre.


az 50% akár lehetne is irányadó arra, hogy mekkora változtatás számít jelentősnek, de mivel ez gyakran igen nehezen mérhető, így egy ilyen szám teljesen értelmezhetetlen. ha megegyezél az eredeti műnszerzőjével, akkor nincs vita, ha meg van, akkor a bíróság dönti el, hogy elég nagy mértékű-e a módosítás, hogy új műnek tekintsék az alkotásodat.

2016. márc. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2016. márc. 30. 23:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írják az átdolgozáshoz, vagy egy mű egyes részeinek felhasználásához szükséges az eredeti szerző engedélye.
2016. márc. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésre válaszolva:

akkor a Tiéd egy fotó ha Te készíted azt. :)

2016. márc. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Pontosan, ahogy a #4 válaszban olvashatod.

Ha az én fotómat manipulálod, bármennyire is, akkor is az ÉN fotóm a kiinduló alap. Az igaz, hogy a kép változtatásába fektetett munka a te tevékenységed, de az általam készített fotó nélkül ezzel semmire nem mennél.

2016. márc. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!