Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet az, hogy feltettem...

Hogy lehet az, hogy feltettem a Windows 10-et és azt jelzi, hogy aktiválva van?

Figyelt kérdés
Clean install történt, nem adtam meg aktivációs kulcsot, gondoltam kipróbálom az új Windowst és ha bejön, veszek egy licence-t.
2016. ápr. 3. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy önaktiválós win-t sikerült letöltened. :)
2016. ápr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Asztali gép, vagy laptop?

Volt a gépen gyárilag telepített rendszer?

Régebben esetleg nem történt már frissítés Windows 10-re?

Ha a parancssorba kiadod az "slmgr /xpr" parancsot ( idézőjelek nélkül ), akkor mit ír ki rá?

2016. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha már frissítettél, a tiszta telepítés után aktivált marad a 10, mert az adatbázisban a hardver amire telepítettél, az megjegyzésre kerül úgymond... alaplap, vagy CPU cseréig nem kell az aktiválás miatt aggódni.
2016. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Tiszta telepítésnél ? Ti miről beszéltek ? :D
2016. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
#4: itt inkabb te vagy az akit nem értünk :)
2016. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem csak engem nem értetek szerintem, de a válaszokból az is kiviláglik, hogy a kérdést sem. vagy el sem olvassátok.

"Clean install történt"

2016. ápr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát, mivel nem írtad, hogy előtte >>jogtiszta<< win7, vagy 8 (8.1) volt-e a gépen, így nem biztos, de arra gondolok, hogy ha igen, akkor mivel a winek az alaplap imei számát (vagy mit) regisztrálják aktiváláskor, a rendszer felismerte az alaplapodat, s mivel ezen a számon már megvolt az aktiválás és ezekről a rendszerekről ingyenes az átállás a win 10-re automatikusan ezt is aktívnak vette.


Régebben az különböztette meg az OEM és a dobozos változatokat, hogy az OEM egy konkrét alaplaphoz kötődött, míg a dobozos átvihető volt egy új gépre. Egyszerre természetesen csak egy gépen lehetett.

Aztán - ahogy hallottam - ez a rendszer "felhígult" és az OEM-eknél elég volt felhívni a supportot, hogy "garanciális csere történt az alaplapnál", mire ők az új gépre is aktíválták az OEM-et. Sőt, állítólag mostanában már ennyi se kell hozzá.

2016. ápr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Attól hogy most clean install történt, nem tudhatjuk hogy korábban nem-e volt frissítve 10-re, csak aztán vissza lett rakva egy korábbi Windows.

Illetve azt sem tudjuk, hogy nem-e olyan laptopról van szó, amelyre gyárilag telepítettek valamilyen rendszert, mert akkor annak a termékkulcsa a BIOS-ba van égetve, amelyet a Windows 10 telepítés során kiolvas, és mint tudjuk a Win 10 már 7-es, illetve 8-as kulccsal is aktiválható, amíg tart az ingyenes frissítési ajánlat.

2016. ápr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Egy asztali számítógépről van szó, korábban 8.1-et használtam és hozzá KMSpico-t. Win10 már járt egyszer a gépen, 8.1 alatt azt mondtam, frissítés, de a tálcán lévő elemek belecsúsztak a start menübe... és még rengeteg bosszantó hibával találkoztam rögtön, ezért visszaálltam 8.1-re.


"slmgr /xpr" --> A Windows tartósan aktiválva van.


Erre a gépre semmi sem volt gyárilag telepítve, én raktam össze.


Azt nem tudom, mi az, ami megjegyezheti az alaplapom/processzorom ID-ját. Feltételezem, hogy lokálisan tárolódik ilyenkor valami (ha valóban létezik olyan, amiről írtok.. mondjuk muszáj neki, mert árulnak olyan Windows-t is, ahol nem átvihető az oprendszer másik hardverre), de ez egy teljes HDD formatálásnál le kell, hogy törlődjön (a telepítés során létrejövő ~150 megás partíciót is töröltem, tehát egy teljesen "szűz" adattárolóra történt nulláról az installálás).

2016. ápr. 3. 17:01
 10/15 anonim ***** válasza:
Sóval azt kifogásolod, hogy egy lopott rendszer miért működik hibásan ? Azért mert nem eredeti. Nincs miről beszélni !
2016. ápr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!