Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu x. xx és y. yy között...

Ubuntu x. xx és y. yy között mi a különbség?

Figyelt kérdés

Tehát mivel lesz jobb pl. a 10.4 (legyünk aktuálisak), mint a 9.04?

Megéri majd frissíteni, vagy vannak hátrányai is?


2010. ápr. 6. 00:23
 1/5 czibles ***** válasza:

10.04...


frissebb lesz, egy csomó hiba ki lesz benne javítva, kinézetét is kicsit átszabták.

gnome újabb verzióját tartalmazza, kernelnek is a frissebb változata lesz benne stb stb...

de pontosabban:

[link]

[link]


amint ki jön a végső változat és csinálok egy friss telepítést az biztos.

2010. ápr. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyenlőre vannak hátrányai, mivel még csak dev/beta verziók elérhetőek, de ahogy látod 10.04 (2010. 04 hó)... amúgy nem vagy elég aktuális, mert a 9.04 óta van egy végleges, újabb verzió, a 9.10... de amint megtudod rendelni a shipiten a végleges CD-t, én ajánlom, hogy frissítsd (TIPP: ellenőrizd a rendszer gépigényét, mert már jártam pórul ;))
2010. ápr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kijavítják a hibákat:

Gondolom ubinak is vannak hibái, amiket ki lehet javítani, de ha én nem programozok meg semmi ilyen komolyabb dolgot sem csinálok, csak net+film, akkor felesleges ez a szempont miatt frissítenem, nem?


Meg nekem már mások mondták, hogy 9.10-et ne rakjam fel, pedig frissebb, tehát ki van javítva benne pár dolog.

2010. ápr. 6. 15:59
 4/5 anonim ***** válasza:
A net+film részen is akadnak azért hibák, a 9.10-ben például a network managerrel nem ment az adsl kapcsolat. A 9.04 a kiadástól számítva 18 hónapig kap biztonsági frissítést a 10.04 3 évig lesz támogatva. Főleg a boot idő csökkentésében értek el sok mindent, szerintem megéri frissíteni, amint kiadják április végén. Ha biztosra akarsz menni, akkor várd meg amíg sokan frissítenek és kiderülnek a problémák.
2010. ápr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A problémát már a 10.04-ben megoldották, viszont ez nem így van! Ha csak filmre és netezésre szeretnéd használni, akkor se ártanak a biztonsági frissítések! Ezt viszont a 2 éves rendszereknél már törlik, nem lesz elérésük a forráscsomagokhoz! Szóval frissíts! :)
2010. szept. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!