Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 32 bites Linux rendszerekre a...

32 bites Linux rendszerekre a Chromium támogatott marad?

Figyelt kérdés
A Chrome "dobja" a támogatást a 32 bites Linuxokra, de ez alól kivétel lesz a Chromium? Továbbra is nyugodtan lehet használni, kapjuk a frissítéseket hozzá?

2016. ápr. 10. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:

A Chromium még támogatott - az alábbi szakportálok legalábbis azt írják:

[link]

[link]


Az Ubuntu csomaglistájában mind a 32 mind a 64 bites változat elérhető:

[link]


A Debianéban is:

[link]

2016. ápr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alain Delon ***** válasza:
Ez a tendencia, hogy a 32 bites rendszerek támogatását egyre többen dobják. Régi, elavult.
2016. ápr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Régi gépen pedig a 64 lassabb, de nem ez volt a kérdés.
2016. ápr. 11. 14:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Tetszőleges gépen a 64bites brózer gyorsabb, mint a 32. Életkor nem játszik. Szóval tényleg érdemes váltani!
2016. ápr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alain Delon ***** válasza:
3-ra: bocs, csak szerettelek volna felvilágosítani az informatikai tendenciákkal, fejlődéssel kapcsolatban. Tényleg bocs!
2016. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5


Köszönöm, mindenki tudja, hogy fejlődik az informatika, új, korszerűbb szoftverek, hardverek, nagyobb igények, meg blabla...


De egy régi gépet, ha még használni szeretnék, arra nem fogok 64 bites rendszereket végigpróbálni, mert még böngésző nélkül is megeszi a RAM-ot. Ennek a fejlesztésre pedig már nem éri meg költeni.

2016. ápr. 11. 15:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Viszont nulla költéssel meg tudod triplázni az ssl dekódolást, azaz a https-t, ami manapság már elengedhetetlen a youtube-hoz, facebook-hoz, skype-hoz, és annyi minden máshoz. 64biten 2,5-3-szor gyorsabb mindez a művelet, mint 32-őn azonos procin. Ha szeretnéd kihozni ezt a potenciális 300%-os gyorsulást a gépedből, akkor a 64biteset kell választanod.

Ha nem, akkor nem szóltam. Akkor rakhatsz 16bites dost win3.1-gyel, hiszen az még kevesebb memóriát kér!

2016. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7.Hát én kipróbáltam egy régebbi Netbook-on egy 64 bites Debian LXDE-vel.A működésben nem tapasztalható különbség de a programok nem működtek megfelelően,se a Gdebi,se a Chromiun.Ezután felraktam a 32 bitest szintén LXDE-vel,ugyan úgy telepítettem,sebességben ugyan az de programok működése javult és minden működik.Szóval ez is hardware függő.Amúgy a Netbook-ba egy 64 bites,2 magos és 4 szálas Atom van szóval még abba se lehet belekötni.De ha már erősebb gép akkor egyértelműen 64 bites,gyengébbre elég a 32 bites.

Kérdező:

Semmi nem tart örökké,ez az IT fejlődése,nálam még a régi Chrome fent van a Flash tartalmak miatt de mire az használhatatlan lesz addigra a Flash is kihal.Chromium meg mivel nyíl forráskódú egy ideig biztos lesz de általában mindennek van alternatívája.

2016. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!